Czy firewall jest konieczny?

(Liteon4) #1

Witam posiadam windowsa xp home service pack 2, noda 32, spyboda i adware nie posiadam firewalla poniewaz zamula mi komputer i czepia sie wszystkiego czego tylko moze czy nie posiadajac go moge byc w w jakis sposob zagrozony? czy ktos wkradnie mi sie do komputera, bedzie mnie monitorowal, zdobędzie moje dane? co sie stanie jesli nie bede go posiadal?

(J3rzu) #2

po pierwsze sam home jest jedną wielką dziurą :confused:

Jeżeli korzystasz z internetu radziłbym mimo wszystko przesiąść się na XP Professional.

A co do samego firewall'a, czy jest konieczny? Hm... przeciętnemu klikaczowi wystarczy systemowy firewall. Antywira masz dobrego i dwa najlepsze, jak dla mnie, antyspyware'y. Także może być, tylko naprawdę radzę się przesiąść z Home na Professional jak najszybciej. Pozdrawiam :wink:

(wacek) #3

:x

Co ty gadasz za głupoty

Tak

Radze zainstalować jakiegoś firewalla bo ten systemowy to jest....

(nie kontroluje w cale ruchu przychodzącego)

Firewall to najważniejsze (obok antywira) zabezpieczenie w kompie.

Nawet w linuxach firewall jest instalowany domyślnie (i to porządny firewall)

(Micha1964) #4

Zainstaluj Sygate Personal Firewall. Ja mam tylko 128 Ramu i mi kompa nie spowalnia...

(Rejkm) #5

Dobrze też sprawuje się Sunbelt Personal Firewall. Nie zauważa się jakiegoś znaczącego spowolnienia komputera czy też internetu

(StG 44) #6

liteon4 Zainstaluj przynajmniej Windows Worms Doors Cleaner ,który zamknie najbardziej niebezpieczne porty.

(zmień w nim znaczki z czerwonych na zielone lub żółte i zrestartuj komputer)

(Lost World) #7

:-s

Po co?

Wręcz przeciwnie , to właśnie przeciętny ''klikacz'' powinien zamienić systemowy firewall na jakiś inny.

Ja ze swojej strony polecam Ci :

Comodo

Jetico

Kerio

To może

Optymalizacja XP : http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Podstawy optymalizacji systemu windows xp :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ymalizacja

(piotrek2) #8

Nie jest konieczny.

wystarczy tak skonfigurować programy aby akceptowały połącxzenia tylko od localhost. albo powyłaczać te całe netbiosy smb i otoczenia sieciowe.

bywa za to potrzebny w sieciach korporacyjnych gdzie mam za zadanie filtrować ruch i chronić sieć wewnętrzną.

(Liteon4) #9

a co powiecie na Outpost Firewall Pro wygrywal duzo testow firewalli i duzo o nim czytalem, ze jest bardzo dobry tylko jak go skonfigurowac czepia sie wszystkiego czego tylko moze czy posiadanie firewalla wplywa w jakis sposob na dzialanie gier? tzn czy przez niego pamiec ram czy procesor jest bardziej zajety i gra nei chodzi plynniej czy cos ?

piotrek2 jak moge zrobic to co poradziles jak to poblokowac w programach?

(piotrek2) #10

wpisz w cmd netstat -na to

gniazda słuchające to te z LISTEN

jeżeli jest 0.0.0.0:port to usługa jest dostępna z sieci

trzeba kombinować zeby zmienić na 127.0.0.1:port albo usunąc

w panelu sterowania -> uslugi tylko nie wywal za dużo bo się nie zalogujesz!

np porty 135-140 i 445 są związane z udostępnianiem plików i drukarek, jak się to wyłączy to powinny zniknąc.1026-7 to jakis system wiadomości itd. jest jeszcze jakis serwer usług terminalowych na 3389 chyba.

(Mskitek) #11

J3rzU napisał :

Jeżeli mówisz takie rzeczy no to się na rzeczy nie znasz....

Wystarczy poinstalować parę łatek związabych z bezpieczeństwem i jest ok ....A co do firewalla no to wymieniony już Sunbelt Personal Firewall wystarczy

:lol:

(Irekxara) #12

oczywiscie ...

bardzo dobry :spoko:

bzdura :stuck_out_tongue:

...z głową korzystać z ...komputera :wink: