Czy firewall jest konieczny?

Witam posiadam windowsa xp home service pack 2, noda 32, spyboda i adware nie posiadam firewalla poniewaz zamula mi komputer i czepia sie wszystkiego czego tylko moze czy nie posiadajac go moge byc w w jakis sposob zagrozony? czy ktos wkradnie mi sie do komputera, bedzie mnie monitorowal, zdobędzie moje dane? co sie stanie jesli nie bede go posiadal?

po pierwsze sam home jest jedną wielką dziurą :confused:

Jeżeli korzystasz z internetu radziłbym mimo wszystko przesiąść się na XP Professional.

A co do samego firewall’a, czy jest konieczny? Hm… przeciętnemu klikaczowi wystarczy systemowy firewall. Antywira masz dobrego i dwa najlepsze, jak dla mnie, antyspyware’y. Także może być, tylko naprawdę radzę się przesiąść z Home na Professional jak najszybciej. Pozdrawiam :wink:

:x

Co ty gadasz za głupoty

Tak

Radze zainstalować jakiegoś firewalla bo ten systemowy to jest…

(nie kontroluje w cale ruchu przychodzącego)

Firewall to najważniejsze (obok antywira) zabezpieczenie w kompie.

Nawet w linuxach firewall jest instalowany domyślnie (i to porządny firewall)

Zainstaluj Sygate Personal Firewall. Ja mam tylko 128 Ramu i mi kompa nie spowalnia…

Dobrze też sprawuje się Sunbelt Personal Firewall. Nie zauważa się jakiegoś znaczącego spowolnienia komputera czy też internetu

liteon4 Zainstaluj przynajmniej Windows Worms Doors Cleaner ,który zamknie najbardziej niebezpieczne porty.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1643&t=55

(zmień w nim znaczki z czerwonych na zielone lub żółte i zrestartuj komputer)

:-s

Po co?

Wręcz przeciwnie , to właśnie przeciętny ‘‘klikacz’’ powinien zamienić systemowy firewall na jakiś inny.

Ja ze swojej strony polecam Ci :

#Comodo

#Jetico

#Kerio

To może

Optymalizacja XP : http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Podstawy optymalizacji systemu windows xp :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ymalizacja

Nie jest konieczny.

wystarczy tak skonfigurować programy aby akceptowały połącxzenia tylko od localhost. albo powyłaczać te całe netbiosy smb i otoczenia sieciowe.

bywa za to potrzebny w sieciach korporacyjnych gdzie mam za zadanie filtrować ruch i chronić sieć wewnętrzną.

a co powiecie na Outpost Firewall Pro wygrywal duzo testow firewalli i duzo o nim czytalem, ze jest bardzo dobry tylko jak go skonfigurowac czepia sie wszystkiego czego tylko moze czy posiadanie firewalla wplywa w jakis sposob na dzialanie gier? tzn czy przez niego pamiec ram czy procesor jest bardziej zajety i gra nei chodzi plynniej czy cos ?

piotrek2 jak moge zrobic to co poradziles jak to poblokowac w programach?

wpisz w cmd netstat -na to

gniazda słuchające to te z LISTEN

jeżeli jest 0.0.0.0:port to usługa jest dostępna z sieci

trzeba kombinować zeby zmienić na 127.0.0.1:port albo usunąc

w panelu sterowania -> uslugi tylko nie wywal za dużo bo się nie zalogujesz!

np porty 135-140 i 445 są związane z udostępnianiem plików i drukarek, jak się to wyłączy to powinny zniknąc.1026-7 to jakis system wiadomości itd. jest jeszcze jakis serwer usług terminalowych na 3389 chyba.

J3rzU napisał :

Jeżeli mówisz takie rzeczy no to się na rzeczy nie znasz…

Wystarczy poinstalować parę łatek związabych z bezpieczeństwem i jest ok …A co do firewalla no to wymieniony już Sunbelt Personal Firewall wystarczy

:lol:

oczywiscie …

bardzo dobry :spoko:

bzdura :stuck_out_tongue:

…z głową korzystać z …komputera :wink: