Czy Firewall Windowsa XP zwalnia komputer

Czy Firewall Windowsa XP zwalnia kompa i czy radzicie mi go włączyć???,chciałbym podkreślić że jestem w sieci lokalnej na której jest umieszczone 25 komputerów???

Jasne że go włącz. Bez forewalla daleko nie zajedziesz. I jeszcze jak masz dostęp do internetu to musisz go włączyć. JA nie odczuwam zmian gdy firewall jest włączony. Nie muli on komputera tak jak programy antywirusowe.

Programy antywirusowe też nie mulą.

Ja mam AVG (odpowiednio skonfigurowany) i mi nie muli.

Ochrona rezyentna, skan na życzenie.

Wyłączyłem automatyczne skany. :faja:

Adq zależy jaki program antywirusowy.

bez jakiegoś firewalla (nawet tego systemowego) daleko nie zajedziesz. Koniecznie powinieneś go włączyć - zwiększy sie bezpieczeństwo twojego komputera i to diametralnie.

Jednak lepszym wyjściem będzie instalacja bezpłatnego kerio personal firewall 4.1.3 lub płatnego outpost personall firewall pro

Firewalle z reguły nie zwalniają zbytnio komputera (chyba że masz dośc słaby sprzęt to może CI się troszkę dłużej system ładować - ale nie jest to zbytnio zauważalne).

Ale bzdety … Zależy jakiego macie kompa … Jak masz 300 MhZ to :x :x

Jakoś ja siedzę na linuxie, podłączonym do komputera, bez antywirusa, firewalla i jakoś nikt mi jeszcze nic nie zrobił … :lol: :lol: :lol:

Shark linux to troszkę inna sprawa - ale pamiętaj iż masz go dopiero kilka dni. Na linuxa równiez pisane sa róznego rodzaju wirusy. szullas podaj specyfikację tego komputera

fajne brednie >>> :smiley:

jak sie ma zamkniete dziury worm (krytyczne)

i antywira z gornej polki mozna zyc spokojnie

Złączono Posta : 16.07.2005 (Sob) 10:58

fajne brednie >>> :smiley:

jak sie ma zamkniete dziury worm (krytyczne)

i antywira z gornej polki mozna zyc spokojnie a firewall systemowy mozesz sobie darowac (pierwowzor 1) masz wersje bezplatne Agnitum, Sygate, Zone ktorys z nich sobie zainstaluj

:twisted: obcy ostatnie starcie

greghS

ta fajne brednie. nawet nie wiesz ile windows ma luk o których nawet microsoft jeszcze nie wie.

założe sie iz co chwile ktos Ci coś przegląda na komputerze bo z tego zdanai rozumuje

że nie masz firewalla aktywnego

wy sie kłućcie ale ja wiem jedno mam avasta professional i firewalla z xp i skuteczność przed wirami 100% a mam ten zestaw dłuuuuugo i chyba tylko jeden wir miałem i mi nic kompa nie muli! !!

:hahaha: Avast to g… (cenzura)

:hahaha: Podaj IP to pogadamy czy masz 100 % przed hakerami :wink: :badgrin:

bardzo ciekawa interpretacja … :expressionless: zwłaszcza że żaden antywir + firewall nie zapewnia 100 % ochrony.

a więc nie miałeś 100 % zabezpieczeń jak wirus przedarł się przez twój niezniszczalny system obronny :twisted: :roll:

twój post jest OT bo nie dośc że pleciesz swoje widzimisie że jak avast nic nie wykrywa to znaczy wg ciebie że nic nie masz w kompie to się mylisz. Shark zwrócił ci uwage… :?

Shark , czy Ty to naprawdę Ty? Nie znam Cię za dobrze, ale poprzednie posty, przed moim przybyciem tutaj diametralnie się różnią od tych, które napisałeś w tym temacie… Proszę Ciebie bardzo, powiedz mi, który DARMOWY, nie trial antyvir będzie dla mnie lepszy od Avasta i jaki firewall od ZoneAlarm Pro ze sprzętem jaki posiadam(w podpisie)? Bo skoro Avast to g…o, to chce poznać stanowisko takiego znawcy bezpieczeństwa, żeby zabezpieczyć swój komputer lepiej niż ja umiem…

Pustelnik

shark obecnie poleci Ci linuxa :wink:

aju - za słaby procesor na linuxa mam, na pewno nie zainstaluje sobie, poza tym, ja czasem lubie odpalić sobie jakąś dobrą gre, a pod unixami takowych brakuje, a szkoda :wink:

Firewall to podstawta - to do wszystkich kretynow ktorzy uwazaja ze nie jest potrzebny. Firewall to jedyne zabepieczenie przed hakerami.

Druga sprawa Avast to najlepszy z darmowych antywirusów. Ja tez go mam i bardzo długo juz uzywam i jestem bardzo z niego zadowolony.