Czy format usuwa wszystko? cały syf?


(mad max) #1

witam

czy wirusy mogą siedzieć w pamięciach lub gdzieś indziej i po formacie partycji i reinstalacji Windy odezwą się ponownie ( nie znam się na tym - czy jest taka możliwość? ) odpiszcie!.

Mam problem bo coś mi rozsiewa wirusy i nie mogę sobie poradzić w żaden sposób. Norton przy każdym uruchomieniu systemu pokazuje różne wirusy a program Malwarebytes' Anti-Malware nic nie wykazuje lub nawet jak pokaże i usunie to po restarcie znowu są a nawet jest ich coraz więcej. Chcę zrobić format i reinstalację Windy ale boję się że mogą siedzieć gdzieś w pamięciach i odezwą sie ponownie. czy to możliwe? jak w takim wypadku sobie poradzić? Poruszałem to w innym wątku bo to rozsiewanie rozpoczął chyba wirus Hacktool (był pierwszy i nie dał się usunąć) teraz za każdym załączeniem mam ich kilka. To jak jakaś epidemia. CZY FORMAT POMOŻE? :frowning:


(Michaelp128) #2

Podaj log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Podaj log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Podajesz tylko link.


(Godlike) #3

Pomoże, chyba ze siedzą sobie tez na innych dyskach czy partycjach a ty po formacie w ten lub inny sposób je uruchomisz. Najlepiej przed sformatowaniem ściągnij jakiegoś antywirusa (ja polecam Kasperskiego) i może tez i firewalla. Na czas instalacji odepnij kompa od netu, jak już Win się zainstaluje od razu zainstaluj antywira i przeskanuj wszystko. Jeśli okaże się ze jeszcze jakieś śmieci zostały to się ich pozbądź. Podepnij neta i uaktualnij windowsa i antywirusa, możesz przeskanować jeszcze raz kompa dla pewności. No i na przyszłość miej więcej rozumu bo jak tego braqje to nie pomogą najlepsze antywirusy :stuck_out_tongue:


(mad max) #4

witam

dzięki za odpowiedź a co do rozumu to mam kompa 5 lat i nigdy !!


(Godlike) #5

Malo prawdopodobne, router ma firewalla wiec dostęp do kompa powinien być trudniejszy z zewnątrz. No chyba ze nie zabezpieczyłeś sobie tego swojego wi-fi i podłączył się ktoś z jakimś zaśmieconym kompem i przelazło ci w ten sposób, ale to tylko gdybanie. No w każdym razie ja mam router i do niego podłączonych nawet 5 kompów tez bezprzewodowo i nie zauważyłem żeby przez to antywirus miał u mnie więcej roboty. Ale za to jeden z innych domowniqw na swoim kompie regularnie coś łapie pomimo uaktualnianego windowsa i zainstalowanego antywirusa a to czy net idzie do niego po kablu czy powietrzem niema zdanego znaczenia, na dodatek ze mowi mniej wiecej to co ty wiec sądze ze to czary :wink:


(mad max) #6

pracowałem cały czas na stacjonarnym, ostatnio kupiłem nowego lapka zainstalowałem Windę sam (nowy preinstalowany system) założyłem router i z obu kompów korzystam w ten sam sposób na dodatek nowy jest czysty (skanowałem go już też na różne sposoby) więc nie sieje mi niczego napewno. Z reguły z resztą włączony jest tylko jeden z nich - albo lapek albo stacjonarny. żadko oba razem. Nie wiem skąd to przylazło i nie tłumaczę się po prostu się zastanawiam skąd to mogło przyleźć żeby się ustrzec na przyszłość.


(Godlike) #7

To już możemy tylko zgadywać. Na koniec mogę radzić tylko tyle żebyś zmienił antywirusa. Swego czasu bardzo lubiłem i długo uparcie używałem Nortona. Nie wiem czy do tej pory zmieniło się w nim coś na lepsze ale jeśli nie to traktuj go tylko jako wielki powiadamiacz o tym ze JUŻ MASZ wirusa i dalej jesteś zdany na siebie.


(mad max) #8

Słuchajcie....

to niewiarygodne ale chyba mi się udało. Ale po kolei:

kilkukrotne skanowanie Nortonem i za każdym razem wykazywanie jakichś infekcji, kwarantanna itp.

potem skan programem Malwarebytes' Anti-Malware i efekty - log: http://www.wklejto.pl/23894

kolejne skanowanie Nortonem i znów skan Malwarebytes' Anti-Malware - efekt log: http://www.wklejto.pl/23896

Jeszcze raz to samo i... log: http://www.wklejto.pl/23897

na koniec ComboFix ... log: http://www.wklejto.pl/23898

i dla pewności skan Malwarebytes' Anti-Malware log: http://www.wklejto.pl/23899

a ostatni skan Nortonem nie wykazał infekcji.

Jeżeli to prawda, że z moją mizerną znajomością kompa naprawdę mi się udało to tylko wasza zasługa bo podaliście mi narzędzia o których nie miałem bladego pojęcia (podpowiedzi w temacie viewtopic.php?f=16&t=303630)

Dzięki

tak dla pewności czy ktoś mógłby sprawdzić mi te logi, szczególnie ten z ComboFixa?? Z góry dzięki


(Michaelp128) #9

Wylecz pendriva lub kartę pamięci

Flash Disinfector, Perlovga Removal Tool

lub format

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\imo.exe

C:\v63enh.exe

c:\windows\system32\optyhww1.dll

c:\windows\system32\urretnd.exe

c:\windows\system32\optyhww0.dll

c:\windows\system32\nmdfgds1.dll

c:\windows\AhnRpta.exe

c:\windows\system32\ciuytr1.dll

G:\x2tpc.cmd

H:\x2tpc.cmd


Registry::

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

Z menu notatnika wybierz Plik :arrow: Zapisz jako :arrow: CFScript.txt.

Przeciągnij i upuść plik zapisany plik (CFScript.txt) na ikonę ComboFix.exe.

Rozpocznie się usuwanie, program wygeneruje log, dasz go na forum.

Na czas skanowania Combofixem wyłącz wszystkie antywirusy i firewalle.