Czy gajim jest w repo?

(Romek17) #1

mam takie pytanie chciałbym zainstalować sobie komunikator Gajim ale nie wiem czy on jest w repo czy będe musiał ściagać go w formacie tar.gz lub innym

(Airborn) #2

to po pierwsze

a po drugie skąd mamy wiedzieć jakie masz repozytoria?

(Kinemator) #3

Gajim i gaim to dwa rozne programy.

(E Mr Koka) #4

Sorry, pomyliłem sie, ja se zainstalowalem gaim, ale mam problemy z GG ale mam nadzieje ze se poradze, a zainstallować gaima jest bardzo prosto:

http://www.gajim.org/downloads.php?lang=en

(Asterisk) #5

Panowie - to dział techniczny, a nie chat :evil:

OT wyleciały w Kosmos :evil:

(freedom) #6

KoloKarolo

większość programów się tak instaluje pod Ubuntu...

zapamiętaj "sudo apt-get install xxx" i tyle.

w miejsce xxx wstawiasz nazwę programu (np. mplayer).

(E Mr Koka) #7

A dlaczego ja to mam wiedzieć :smiley: ja z tym problemow niemam :slight_smile: tylko Xubuntu je ma, jaśli nawet niepomyślał aby coś takiego wpisać w celu sprawdzenia czy może akórat zadziala, ja peztestowalem, i zadzialalo. Ale mi gajim nie przypadł do gustu:

1. Nie pokazuje ze kontakt jest dostepny, widzi wszsytkie kontaktuy jako niedostepne.

2. Musze za każdym razem aktywować gonto gg, bo pokazdym restarcie programu ono poprostu znika tylko kontakty zostają.

3. Wiedomośc nieotwiera sie w okienku tylko pokazuje ze ja mam w pasku tytulowym Gajima i nieumiem jej puzniej odebrac, dopiero jak klikne na kontakt który ja wyslal to moge ja przeczytać ale nieraz iewiem kto mi ja wyslal, a idea szperanie 100 kontaktów wposzukiwaniu kto mi wyslal wiadomość mnie nie zachęca :?

(D4r3ks) #8

ehh ludzie...

1. pokazuje tylko pewnie nie polaczyles sie z transportem gg

2. dodaj do listy gg.jabber.atman.pl (przykladowo)

3. jak ktos ci przesyla wiadomosc to na liscie obok niego kreci sie gwiazdka - mało? :?

po prostu niemasz pojęcia jak obsługiwać program, a to nie znaczy że gajim jest do niczego

(Romek17) #9

zainstalowałem Gajim przesłałem listę, autoryzowałem wszystkich ale pojawiają mi się tylko osobę które mają status zaraz wracam lub dostępny a gdzie ustawić żeby pokazywało wszystki kontakty nawet gdy dana osoba jest niedostępna??

(D4r3ks) #10

ctrl+o