Czy GDATA nie spowolni?

mam zamiar kupić sobie nowy komputer świat w którym jest zamieszczona pełna wersja programu GDATA Internet Security 2007 z półroczną aktualizacją baz wirusów :mrgreen: słyszałem wiele dobrego o tym programie i jego skuteczności :smiley:

jednak obawiam się czy za bardzo nie zamuli mojego niezbyt nowego komp a :shock: czy nie spowalnia za bardzo neta.

Wcześniej miałem mks_vir 2k7, króry śmigał u mnie jak marzenie, chociaż przed jego zakupem też wiele ludzi mówiło mi że strasznie muli, co się jednak nie sprawdziło :smiley:

Proszę o pomoc

mój komp:

procesor 2,2Ghz

pamięć ram: 512Mb Ram

karta graficzna: Geforce 7300gt 256mb

system: windows XP

na moim sprzęcie GDATA Antywirus zamulal mi neta trochę…i kompa też ale dało się jakoś żyć…ale ja mam gorszy sprzęt :?

Nie miałem możliwości testowania tego pakietu, lecz koledzy używają na gorszym sprzęcie i nie ma zacinek :slight_smile:

Gdata ma dwa silniki skanujące, jak ci będzie za bardzo zmulał wyłączysz Avasta a zostawisz Kasperskiego i wtedy powinno być OK.

Przez bardzo długi czas używałem tego bardzo dobrego antywirusa i nigdy przez niego nie miałem żadnych problemów.

A zresztą kupisz gazetę to zawsze będziesz miał jakąś korzyść, bo przecież oprócz programów do niej dodana jest także jakaś tam wiedza :wink:

Choć komputer świat to zawsze była jest i będzie gazeta dla lamerów…

Niestety jak każdy antywirus deko muli i kompa i neta , coś za coś.

Jest możliwość w G Data ustawić strażnika ( bo tak on się tam nazywa ) na mniejszą czułość ale to mniejsza wykrywalność.

Mam może nie demona prędkości ale u mnie odczuwało się spowolnienie działania i kompa i neta , zwłaszcza ładowanie obrazków.

Do domu polecam Avasta , jego skuteczność jest wystarczająca,a nie muli kompa.

:?

Proszę o zakończenie wydawania tych “jednoznacznych i pewnych” opinii, które do niczego nie prowadzą. Autora tematu proszę natomiast o zainwestowanie w “Komputer Świat” (tak czy inaczej pewnie sie przyda) i przetestowanie tego programu na swoim komputerze. Wtedy wszysytko będzie jasne.

[-X

“dobry komp” + “nod32” niema różnicy :mrgreen:

jakbyś napisał “zapora” owszem potrafi zamulić neta …

Autor tematu pyta czy program warto instalować .

Otrzymał moją odpowiedź na swoje pytanie i nie była ona wzięta z kosmosu ale miałem możliwość zainstalowania programu i stwierdzenia że jednak u mnie muli kompa.

u mnie g data niczego nie zamula oprócz utorrenta który się niestety zawiesza przy tym pakieciku

przy ustawieniu firewalla na nieco wyższy poziom ochrony i używaniu programu p2p wykorzystanie procesora może sięgnąć na 1 rdzeniowym procesorze nawet 100%

spowolnienia kompa poza tym nie zaobserwowałem komputer uruchamia się nawet szybciej niż przy innych programach typu is

inna sprawa ze po kilku godzinach pracy wszystkie moduły g daty potrafią zająć około 200mb ramu :o

Ja właśnie zakupiłem i zainstalowałem.

Muli troszeczkę tylko bardziej od avasta, ale za to jest o wiele skuteczniejszy( przynajmniej tak mi sie wydaje)

U mnie właśnie tak jest, więc używam tylko antywirusa G Daty oraz darmowego Comodo Firewall Pro 3 i nie mam problemów. A co do skuteczności, to jest bardzo dobry :mrgreen:

Produkty GDATA są bardzo skuteczne, ale niestety w niektórych sytuacjach mogą drastycznie spowolnić kompa. Wybór więc należy do Ciebie.

Osobiście na twój sprzęt poleciłbym noda - nie zamulała kompa i ma dużo wykrywa

PzDr

polecam nod32

Testowałem GDATA i rzeczywiście jest dokładny, ale dedykowany dla użytkowników z dużą ilością ramu, jeśli chce się w pełni używać wszystkich funkcji.

przeczytak Komputer Świat

Każdy antywirus w jakimś sensie spowalnia, więc ten też obciąży Ci procesor, troszkę będzie mulić, ale będziesz mógł normalnie korzystać z komputera.