Czy GeForce 8600GE to dobry wybór dla mojego komputera?

(Barteek) #1

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, czy karta GeForce 8600GE 512MB będzie dobrym wyborem dla mojego komputera?

...a może macie jakieś lepsze propozycje? :slight_smile:

Mój komputer:

procesor: AMD Athlon64 X2 4200+

płyta główna: GIGABYTE GA-M61SME-S2

RAM: Samsung 1024MB DDR2 667MHz (w ciągu miesiąca planuję zakup dodatkowej pamięci 1GB)

i jeszcze jedno pytanie... ponieważ wraz z wymianą karty, zmieniam również zasilacz... czy zasilacz 450W poradzi sobie z zasileniem mojego PC wraz z nową kartą?

(Technik Elektro) #2

a co to za zasilacz ??

(Barteek) #3

Narazie chodzi mi o to, czy taka moc wystarczy :wink:

Napewno nie będe brał jakiegoś no-name'a.

(Technik Elektro) #4

wystarczy i 400W.

(Pax555) #5

lepszy będzie palit 8600gt sonic+ i podkrecasz i masz gts

a zasilacz kup amacroxa 450W

(Bond87) #6

To dobra karta i z tego co widze w przystępnej cenie, powinieneś być zadowolony :slight_smile:

(Błażej) #7

:?

Już lepiej dopłacić pare dyszek i kupić radka X1950XT lub Pro

http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=149

(Barteek) #8

Teraz sam już nie wiem co wybrać... Radeon X1950Pro też nie jest złą kartą... ma trochę niższe taktowania w porówaniu z GF 8600GE , brak DX10, ale za to posiada 256 bitowy procesor i szynę pamięci...

(Feelek3) #9

No nie wiem.

(Barteek) #10

Błażej dzięki za link do ciekawego artykułu, który pomógł mi w podjęciu decyzji... zostaję przy moim wcześniejszym wyborze: GeForce 8600GE :slight_smile:

Tylko w dalszym ciągu nie uzyskałem odpowiedzi, czy mój zestaw poradzi sobie z taką kartą i nie będzie miał na nią negatywnego wpływu? :slight_smile:

(Lukasz Graffix) #11

:?

Bierz R x1950pro/xt albo coś tańszego, np: Palit 8600GT Sonic+.

Złączono Posta : 27.09.2007 (Czw) 20:29

Ten GE jest nieopłacalny w stosunku wydajność/cena...

(Rastko1) #12

Właśnie tam pisze że GF 8600GE jest nie opłacalny bo 100zł tańszy palit sonic+ jest równie dobry

(Barteek) #13

...tylko, że nie mogę znaleść takiej karty z 512MB pamięci

(Lukasz Graffix) #14

Cyferki wciąż działają... Bierz Palit 8600GT Sonic+ ~390zł. Karta bardzo dobra, zarówno pod względem wydajność/cena, jak i o/c.

(Emilmlo) #15

A po co ci 512 MB aby szpanować ?? przecież ty tej pamięci nie wykorzystasz no chyba że pracujesz na większej rozdzielczości od 1600x1200.

(Barteek) #16

No jeżeli nie ma to znaczącego wpływu na wydajność w grach to wybiorę jednak Palit'a 8600GT Sonic+ :slight_smile:

(Marduk666pl) #17

Chodzi po prostu o to że 512mb pamięci przydaje się w wyższych rozdzielczościach lub przy takiej grze jak stalker, niestety 8600 jest na tyle słaby że w wyższych rozdziałkach po prostu nie pograsz bo będzie pokaz slajdów.

(Mariosti*) #18

x1950 ma wiecej shaderów więcej rop'ów i jesdnostek tmu, tak więc za każdym taktem robi odpowiednio więcej obliczeń od 8600 jakiegokolwiek, a 256bitowa szyna pamięci przydaje się już przy 1280x1024 rozdzielczości...

(Malydragon) #19

nie bo niby dla czego miało by sie tak dziać?

zgadzam się z kolegą jeżeli nie pracujesz na programach graficznych lub w dużych rozdzielczościach nic Ci nie da to że ona ma 512 MB

dobrze ci radzą zastanów się przed kupnem choć podana przez Ciebie karta nie jest zła :slight_smile:

(Barteek) #20

a co sądzicie o karcie GeCube Ati Radeon HD2600XT 256MB DDR4 ?