Czy GeForce 8600GE to dobry wybór dla mojego komputera?

Jak nie grasz a robisz grafike itp. to tak ale do gier słaba

No to teraz zastanawiam się tylko pomiędzy Radeonem X1950Pro, albo GeForce 8600GT Sonic+

Radek ma 256 bitową szynę pamięci, ale mniejsze taktowania oraz brak wsparcia dla DX10…

GF ma wsparcie dla DX10, lepsze taktowania, ale posiada 128-bitową szynę pamięci…

zastanawiam się, która karta będzie bardziej wydajniejsza w grach

Bierz Radka, no chyba, że zamierzasz ostro kręcić i modować kartę, wtedy bierz Palit 8600gt Sonic+.

no kręcenie będzie napewno :wink:

bierz GF i w podkręcaniu lepszy i moim zdaniem są lepsze od radków poza tym każdy Dx robiony jest pod Nvidie, do gier GF jest o niebo lepszy (porównując modele z tej samej półki i o tych samych parametrach)

no trudno się z tym nie zgodzić :slight_smile: Zawsze słyszałem opinie, że GF wymiatają w grach w porównaniu do Radków… dlatego to mnie przekonuje do wyboru właśnie tego GeForce’a… dobre wyniki w overclocking’u, wsparcie dla DX10 i Shader Model 4.0… myślę, że będę zadowolony z wyboru :slight_smile:

Witam!

Moim zdaniem ten 8600GE jest nie opłacalny w 100%… ja też rozglądam się w tym przedziale cenowym i dla siebie bym brał x1950pro nie że jestem jakimś Fan Boyem ale ta karta naprawde jest mażeniem w tej cenie dla gracza :slight_smile: ale za żadne skarby nie kupuj x2600xt GDDR4 to jest dopiero porażka :-x jeśli naprawde masz zamiar EXTREAM podkręcać i nie masz zamiaru zmienieć karty w przeciągu 2lat to preferuje 8600Gt od GALAXY świetna karta do tych spraw:P jest troche droższa od Palita ale na Galaxy robisz Vmody a Palit ma zabezpieczenia przed podnoszeniem napięcia :wink:

ja również jestem przekonany, że będziesz

prawdę piszesz jest to lepsza karta ale cena również większa

ja się nie zgodzę radek z reguły jest gorszy do gier jego możliwości są mniejsze także w podkręcaniu, skoro podajesz inną kartę to warto się zastanowić nad GF 7900 GS

Przepraszam rzeczywiście złe porównanie!! jak już porównywać karty do OC to albo 8600GT GaLaXy :stuck_out_tongue: albo 7900GS

79GS po OC dużo lepsze:P po naprawde dużym dowoltowaniu lepsze od Radka:P

PS: przejżyj testy z x1950pro a 7900gs Twój Geforce który preferujesz ma Gigantyczne Problemy lub wogóle nie działa w niektórych grach:P

ehh… sam już nie wiem co wybrać… tyle tych producentów i modeli… :roll:

czyli Galaxy GF 8600GT będzie wydajniejsza od Palit GF 8600GT Sonic+?

TaK i zaraz zobacze jaka jest różnica w cenie;]

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 23:29

Cena taka sama!!

jak poczytasz parę porównań zobaczysz że każdy ma swoje zalety i wady ale porównując te karty w overclockingu radek jest o niebo gorszy dowód?

Podkręcanie

GF 7900 GS to istny demon, jeśli chodzi o możliwości O/C. Ze standardowych 450 MHz dla rdzenia osiągnięcie wartości 600 nie jest żadnym wyczynem. Można powiedzieć, że nie ma się czym chwalić. 650 MHz to wartości osiągane przez co lepsze egzemplarze, zaś osoby modujące swoje karty potrafią otrzymać GPU pracujący z zegarem 700 MHz i wyższym.

Podkręcanie Radeona X1950 PRO wygląda dużo mniej barwnie. Ze standardowych 575 MHz (czasem producent ustali taktowanie 580 MHz) rdzeń RV570 udaje się podkręcić do około 630 – 650 MHz. Karty PowerColora z chłodzeniem Arctic Cooling Accelero X2 potrafią pracować z zegarem wynoszącym około 650 MHz, zaś testowany przez nas Asus osiąga na rdzeniu 620 MHz. To jest bardzo marny wynik, w kontekście „OCowania” GF’a 7900 GS.

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 23:34

Źródło

Czy ja coś mam do tego 79gs sam na niego poluje ^^ za ok 350zł:P może się uda:D

nie twierdze że masz :))

…a ja zostaję przy Palit GeForce 8600GT Sonic+ :slight_smile:

tak jak pisałem to jest dobry wybór i powinien Ci styknąć :stuck_out_tongue: dla pewności i spokoju ducha poczytaj na necie o nim :))

512 mb i 128bitowa magistrala pamięci to kiepski pomysł, lepiej sobie 8600gt przetaktować, jeśli chcesz grać w wysokich rodzielczościach to kup x1950xt z 512mb ramu.

Gdzie się takich głupstw naczytałeś, palita mam akurat i nie ma jakiś zabezpieczeń po prostu rysuje ołówkiem i tyle

Bartek ale pamiętaj abyś potem nie żałował… jeśli chcesz mieć podobną wydajność do 8600GTS o który pytałeś, naprawde musisz mocno tą karte podrasować !!

dopiero wtedy będziesz mógł poruwnywać swoje podrasowane 8600gt Palitka do GTS;] PAMIęTAJ TO NIE JEST TAKIE PROSTE… (to nie tylko przesunąć suwaczek w prawo…)

Badaj jak ja podrasowałem swojego x300SE żeby TDU chodziło na minimum ^^ (czego się nie robi z miłości do tej gry;] )

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 23:54

Rafal92 to nie są plotki tylko czytałem o tym na PCLab!! zbadaj…

Tomxczak

zgadzam się OC nie jest prostą i łatwą zabawą i nie zawsze efekty są takie jaki oczekiwania