Czy GF 8600 GT 256 MB DDR2 128-bit potrzebuje MOLEX?

Witam kupiłem sobie kartę graficzną NVidia Geforce 8600GT 256 MB GDDR2 od Zotaca,gdyż tego 8500GT 512 MB co chciałem nie było a z wersji 8600 były tylko z 256 MB,kupiłem gdyż sprzedawca powiedział,że jest wydajniejsza i że pamięć odgrywa najmniejszą role.Zapomniałem go zapytać do czego jest to gniazdo na karcie które wygląda podobnie lub nawet identycznie jak to do której mam podpięty wentylatorek.Chciałbym więc was zapytać do czego może służyć to gniazdo i jaki typ molex ewentualnie bym musiał posiadać by podpiąć te karte (nie mam 6-pinowego złacza w zasilaczu,ale to gniazdo na karcie nie wygląda na 6 pinowe)Moja wersja wygląda identycznie tylko z tą różnica że po prawej stronie od gniazda SLI mam takie gniazdo jak to z wiatraka.Czekam na wasze odp

No widocznie molex, więcej mocy karta do działania prawidłowego potrzebuje niż jest w stanie złącze PIC-Ex dostarczyć, tzn będzie działać ale pood większym obciążeniem może się wyłączyć.

To zmień sprzedawcę jak tak twierdzi.

A do jakiego złącza masz podpięty ten swój wentylatorem,zrób jakieś zdjęcia bo trochę ciężko Cię zrozumieć.Nie sądzę żeby ta karta potrzebowałą dodatkowego zasilania tym bardziej,że jest na DDR2.Widziałem jedynie 8600GTS potrzebujących dodatkowego zasilania.

Chodzi mi o wentylator grafiki na tym zdjęciu widać jak jest podpięty i 2 takie samo gniazdo mam na tej grafie obok złacza SLI

http://c.wrzuta.pl/wi17179/156f8a140026 … dOs6M&ft=f oto mi chodzi,mam takie samo gniazdo w tym miejscu zaznaczonym

Nic tam nie musisz podłączać,to drugie gniazdo do podłączenia wentylatora,na mojej karcie również mam takie samo tyleż że jest ono nieaktywne,podejrzewam że u Ciebie jest tak samo.

Link do zdjęcia nie działa.

aha dzięks za odpowiedź,to w takim razie dlaczego ta karta ma 2 takie gniazda ??,aha zapomnialem napisać,że pytałem tego sprzedawce na gg czy ta karta potrzebuje dodatkowego zasilania to tylko mi zaklikał z capslockiem “molex.molex,taka wtyczka jak do twardego dysku lub napedu”

A to nie będzie zlącze do Nvidiowego Crossfire ?? Nie wiem jak sie nazywa zlaczenie 2 kart w geforceach ?

I jeszcze bym chciał zapytać co sądzicie o tej grafie jak na dobry początek,wiem że jakiś super wypas to to nie jest,ale na początek powinna mi wystarczyć,po nowym roku zamierzam kupić mocniejszy zasilacz,jakiś 600 W i jakąś lepszą grafe

crossfire ma ATI a NVidia ma SLI i jest to te złącze krótkie obok tego kółka gdzie wskazuje strzałka na tym zdjęciu które podałem

Jakbyś przeczytał wcześniejsze posty to byś wiedział,że to SLI.

Zależy do czego używasz komputera.Jak do gier to karta słaba bo ma pamięci DDR2,wydajniejsze są DDR3.Sprzedawca wcisnął Ci kit,że pamięć nie jest ważna.

powiedział mi coś takiego że pamięć jest mniej ważna,że ważniejsza jest prędkość taktowania GPU

Np. w przypadku Geforce 8600GT wydajniejsza jest wersja z pamięcią 256MB DDR3 niż z 512MB DDR2.

a do czego dokladnie jest to drugie gniazdo??prosze o jednolita odpowiedz

Co tak się uwziąłeś na to gniazdo dostałeś już odpowiedź.