Czy GF7600GT poradzi sobie z filmami Full HD?

Czy GeForce 7600GT z 256MB DDR3 poradzi sobie z odtwarzaniem filmów w 1080p? Głównie chodzi o format *.mkv. Druga rzecz: czy ta karta poradzi sobie z odtwarzaniem filmów w Full HD na YouTube przez Firefoxa? Mój 9600GT mi się przegrzewa, jest tak zabudowany, że nie można zdjąć obudowy z radiatora, żeby to wyczyścić, śrubki są takie małe, że albo się łamią, albo gwint szlag trafia, albo zintegrowały się z radiatorem przez to ciepło i nie idzie ich ruszyć, a wiertłem dentystycznym nie dysponuję, żeby je rozwiercić :stuck_out_tongue: Natomiast znajomy ma 7600GT w dobrym stanie za kilka browarów do opchnięcia :slight_smile:

Reszta sprzętu to Athlon X2 4200+, 4GB RAM, OCZ SXS2 400W, Windows 7 x64.

Bez problemu da radę.

Sprzętowe dekodowanie materiałów HD zostało wprowadzone dopiero w serii GF 8xxx.

Nie wiem,czy procesor da dobrze radę,chociaż dwurdzeniowiec powinien

Miałem co prawda tego GF ale na AGP, nie radził sobie nawet z MKV 720p. Lepiej jest z video w MP4. Najlepiej podepnij do swojego kompa i sprawdź żeby się srodze nie rozczarować. Prawdopodobnie całą niemal robotę będzie wykonywał przy odtwarzaniu procek (przy dobrej akceleracji nie powinien zbyt często wskakiwać na więcej niż 20% obciążenia CPU). Reszta jak napisał ADR1991.

W takim razie może lepiej chociażby najtańszy GF z serii 8xxx. Albo jaką kartę polecacie do tego, żeby dała temu radę?

GF 8600 będzie ok. Kiedyś miałem 8400 i filmy klatkowały.