Czy głośniki 2.1 będą działać prawidłowo na moim laptopie?

Witam, posiadam laptop asus X53SV-SX410 i mam zamiar kupić głośniki 2.1, ale nie wiem czy moja karta obsłuży je. Z tego co widzę jest to Realtek High Definition Audio zapewne zintegrowana z płytą. Gdy wchodzę w menadżer realtek w konfiguracji głośnika mam opcje “stereo”, która z kolei jest “niedostępna” w wyborze

03116695301931799664_thumb.jpg

rozumiem, że po podłączeniu, gdy takowe głośniki zakupie opcja 2.1 się pojawi? z tego co czytałem niektóre osoby miały problem, że np: dział jeden głośnik i subwoofer a drugi nie lub, że dwa głośniki działały poprawnie a z kolei subwoofer, wtedy nie.

Po zakupie chciałbym aby wszystko działało i nie było jakiś niespodzianek z tym związanych.

Niestety nie pojawi się 2.1 :slight_smile: Będzie dalej pisać 2.0 stereo, a subwoofer będzie działać normalnie bo niskie tony (basy) będą przesyłać już głośniki. żeby tam ci wykryło subwoofer to byś musiał podłączyć go osobnym kablem do komputera a głośniki 2.1 mają w 99% jeden kabel który podłączasz pod złącze słuchawkowe. W laptopie pewnie masz 2 otwory na dodatkowy mikrofon i złącze słuchawkowe i nawet nie miałbyś jak wpiąć taki subwoofer osobnym kablem :).

Tak mam na słuchawki i mikrofon. Czyli nawet jak będzie pisać stereo to nie mam co się bać że nie będzie działać tylko śmiało kupować? :slight_smile:

Zamiast plastikowych pierdków z zerowy brzmieniem lepiej kupić zestaw 2.0 no chyba że masz jakąś większą kwotę pieniędzy na lepszy zestaw.

Wiele osób mówi, aby jednak 2.0 ale jakoś bardziej skłaniam się ku 2.1. Więc bez obaw mogę się decydować? tzn. że będą działać? bo to przecież nie 5.1, że muszę mieć jakąś “przejściówkę”

Miałem wcześniej creativy 5.1 zmieniłem na geniusy 2.0 i jakość dźwięku jest naprawdę powalająca w porównaniu do tych creativów. No ale cóż wybór należy do Ciebie. Powracając do pytania, tak będą działać bez problemu.