Czy gparted usunie pliki z partycji podczas zmiany rozmiaru?

Chodzi o to że mam 2 partycje c (window jest) i d i mam pytanie czy jak będę chciał zmienić wielkość partycji gpartetem by można było wgrać linuksa czyli chciałbym zrobić partycje by były c d(z plikami i programami co mam pod wina tylko zmniejszona partycja) e i f dla linuksa czy wtedy stracę dane z partycji d ???

Obejrzyj prezentację :arrow: Linux: Instalacja systemu

Masz w niej pokazane również zmniejszanie partycji z Windows za pomocą GParted i tworzenie partycji Linuksowych :mrgreen:

Dla pewności możesz jednak zrobić kopię ważniejszych dany w razie jakby coś poszło nie tak co może się zdażyć niestety, ale nie powinno.

I zalecane jest dokonanie dokładnej defragmentacji partycji windowsowych przed całą operacja.

A co sądzicie o tym by przekopiować pliki na partycje c następnie podzielić tą partycje d.

I dopiero potem przekopiować pliki z powrotem na tą samą partycję, czy nie zmienią się ścieżki skrótów ???albo czy to jest bezpieczniejsze???

Gparted potrafi zmieniać rozmiar partycji bez utraty danych. Postaraj się podczas zmiany rozmiaru jedynie o prąd :slight_smile:

Mam pewien problem bo chce ściągnąć program gpartet z waszego linku

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ed+0.3.411

Ściągam ale nie nigdzie nie widze ile powinien mieć ten program sumy md5

Bo jak nagram ten plik to nie odczytuje mi go komp z butowania

duchu , proszę wyedytować swoje posty i napisać je po polsku. W naszym języku występują kropki, przecinki itp.

Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

A dobrze wypaliłeś obraz?

Wypaliłem programem ImgBurn i nic nie dało

Wypaliłem płytkę przez nero wybierając zapisz obraz pliku

i nic nie nie ma żadnego efektu nie wiem co zrobić???

Ja zawszę ściągam z SF i działa. Tu masz link do najnowszej wersji → http://downloads.sourceforge.net/gparte … 3.4-11.iso

duchu , widzę że stare posty jakoś tam poprawiłeś, ale nowe ciągle piszesz po swojemu. Ostatni raz zwracam Ci uwagę. Popraw resztę postów, a następnym razem od razu Twój temat poleci do śmietnika.

Dla tej wersji masz np. tutaj: ftp://download.tuxfamily.org/gpartedliv … 11.iso.txt