Czy handycamy mają możliwość ręcznego ustawiania ostrości?

Witam, jestem w trakcie poszukiwania jakiegoś sprzętu do nagrywania filmów. Przeznaczyć na owy sprzęt mogę 1000zł. Z lustrzanek wiele osób poleca w kwocie około 1.5-2k Canon 600d, tylko jakbym kupił taką lustrzankę to nie starczyło by pieniędzy na jakiś statyw, czy inne akcesoria. Doszedłem do wniosku, że dobrą sprawą byłby jakiś Handycam do kwoty 1000zł. Tylko teraz nurtuje mnie jedno pytanie, mianowicie czy w takim Handycam’ie da się sterować ostrością? W lustrzankach z tego co wyczytałem, zwłaszcza tych tańszych, podczas nagrywania trzeba ciągle ręcznie ustawiać ostrość, czy jest możliwość sterowania ostrością w kamerkach cyfrowych? Jakimś pokrętłem? Na wyświetlaczu może da się dotknąć tam gdzie chce się wyostrzyć? Jeśli jest taka opcja i ktoś zna jakąś kamerkę cyfrową godną polecenia to byłoby to dla mnie bardzo pomocne.

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie chodzi o to, że polecam ten model, bo to pierwszy z brzegu który znalazłem ale z opisu wynika, że ma ręczną regulację ostrości:

http://www.komputronik.pl/product/148778/Foto_i_Video/Kamery/Sony_HDR_CX190_czarna.html