Czy instalacja Directx 10 na XP, mogła by coś zepsuć?

Witam,

Czy instalacja DirectX 10 na XP, mogła by coś zepsuć?

Chodzi, o Alky Project, co wydało tą wersję DirectiXa na XP.

I czy poprawnie będą chodzić gry, które wspierają owy standart?

Ps.

Oczywiście, karta graf jest do tego standardu przystosowana.

Windows XP nie obsługuje DirectX 10. Jak na razie ostateczna wersja DirectX na platformę Windows XP, to DirectX 9.0c (listopad 2007).

DirectX 10 obsługiwany jest tylko przez system Windows Vista.

To co, Alky Project, co wydała odpowiednio zmodyfikowaną wersję directiX 10, jest ściemą?

Nie musi być ściemą. Mój przedmówca przytoczył oficjalne stanowisku firmy MS. Wiadomo, że gry, jak np. DOOM III i NFS MW nie działają w Windows 98, ale fani tego systemu znalezli sposób na uruchomoenie tych aplikacji w Win9x poprzez nieoficjalne pach-e. Teraz historia zatoczyła koło i użytkowinicy Windows XP szukają rozwiązań, aby móc grać w gry przeznaczone dla Visty. Taka sytuacja (wg mnie) to zmuszanie osób z XP do zakupu Visty. Nie czieszę się z takiego obrotu sprawy i nie dam znowu 350 zł na zbyteczny dla mnie SO a piratem też nie zostanę. Poszedłem po rozumdo głowy. Mam zamiar kupić konsolę Sony a z nowych produktów MS nie korzystać. Takie jest moje zdanie, do którego mam prawo.

ale i tak nie ma sensu bo gry które obsługują Directx 10 mają działają przeważnie tylko pod systemem Vista i w nim jedynie wykorzystują potencjał Directx10

DirectX 10 jest wersją tylko dla Visty i systemów nowszych. Instalacja na XPku jest nie przewidywalna. Może dobrze działać, może źle. Podróbek nie próbuj :stuck_out_tongue:

Co tak się uparliście na ten DX10? DX9 nie jest gorszy. Cyferki dla was się liczą?

Fakt, dużej róźnicy nie ma w porównaniu z DX9 do DX10, ale niektóre efekty, nie pójdą na tym DX9 :slight_smile:

Widzę, że znależli się fani Visty z grubymi portfelami. Tymczasem poszperałem w Internecje i znalazłem uzupełnienie mojej poprzeniej wypowiedzi http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 12#2116812

W sprawie DirecX 10 dla XP, kto nie zarezukuje ten nie zagra. Prponuję zabezpieczyć komputer poprzez wykonanie kopii bezpieczeństwa np. programem Ghost. Przy braku negatywnych skutków Alky Project można usunąć backup.