Czy instalować Winodws 7 32 bit na moim sprzęcie?

Witam mam problem ponieważ niewiem czy opłaca się instalować windowsa 7 na moim sprzęcie :

Procesor : amd athlon 64 2.70 ghz x2

ram : 1gb ram 800mhz ddr2

grafika : geforce 7300 gt 256 mb

pomóżcie instalować czy nie ?

komputer używam do szkoły ofice itp. a także do grania :smiley:

danielos731 , może wystąpić spadek wydajności w grach, zostań na XP

Moim zdaniem nie. Mam zbliżony sprzęt tylko 2 gb ram i 7600 karta. Windows 7 chodzi dosyć sprawnie ale przy wymagających operacjach jak renderowanie, gry, obróbka dużych plików graficznych itp XP jest wydajniejszy. Możesz spróbować może tobie akurat będzie pasować.

Nie za bardzo,pewnie masz XP,do 7 musiałbyś min 1 GB ram dołożyć,pamięci mało,procesor podaj dokładny numer jaki jest.

Bo ja mam np. AMD Athlon 64 7850 x2,2GB ram

Sprawdzisz przy pomocy CPU-Z

system bedzie chodził bardzo dobrze tylko wydajność w grach spadnie;] jak dołożysz 1 gb ram to nie powinno być problemu;]

Calkowita racja :stuck_out_tongue_winking_eye: Instalujesz sobie HOME PREMIUM x32(x86) i smiga ci ladnie . do grania …hmmm… W gothica 2 pograsz :wink:

Ja mam : Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_rtm.101119-1850)

:stuck_out_tongue_winking_eye:

Przy sprzecie jak ponizej mam opisany

Mało ramu 2 GB to minimum.

nie 2gb to minimum bo przy 256 sie zaladuje j a d r o 7 …

nie da rady bez 2gb może dać rade 1,5

ja mam win7 i bierze mi koło 500 ramu a jak coś mu dam(jakaś gra) to bierze nawet 1,4gb a jak uruchomię przeglądarkę to kolejne 200mb mój rekord to było 1.85gb ramu zajęte później zaczął przerzucać aplikacje na dysk i wydajność spadła w dół

Obecne systemy potrzebują min 2 GB,takie czasy,Win 8 też ma podobne wymagania,w czasach gdy powstał WinXP 1 GB było niewyobrażalną ilością w zwykłym PC i pamięć full kasy kosztowała,pamięć jest tania,2 GB poniżej 100 zł