Czy internet będzie działał po zmianie visty na win 7?

Koleżanka kupiła sobie Win 7 i mam jutro iść do niej go zainstalować. Obecnie ma win vista i internet osiedlowy. Czy po sformatowaniu dysku i wgraniu win 7 internet będzie działał od razu ,czy będzie trzeba coś z nim kombinować? Pytam ,bo całkiem obcykana to nie jestem i boję się, że narobię sobie problemów. Zadeklarowałam się jej pomóc w zmianie systemu,bo sama robiłam u siebie zmianę z XP na 7 i internet pozostał nienaruszony,tylko że ja mam neostradę z routerem,a ona osiedlowy i chyba z modemem.

Może tak trochę więcej szczegółów?

Jeśli to jest np. kablówka i modem podłączony za pomocą kabla sieciowego (a nie USB) to będzie działał chwilę po włączeniu bez potrzeby jakiejkolwiek konfiguracji - wystarczy, że Windows 7 prawidłowo wykryje sprzęt (głównie chipset i kartę sieciową)

To jest internet osiedlowy tzn z firmy,która obsługuje nasze osiedle i wysyła nam sygnał telewizyjny coś podobnego do UPC.

ale pewnie kolega powyżej pytał czy: masz modem, czy masz inne urządzenie sieciowe, czy tylko karta sieciowa i wpięty do niej kabel ?

W pierwszym poście napisałam,może nie w pełni przekonująco, że to jest modem.

i tu właśnie tkwi sedno sprawy, jeżeli z modemu wychodzi sygnał do karty sieciowej, nie będzie problemu ( pewnie DHCP załatwi sprawę) ale jeśli modem jest połączony przez np. USB to wtedy potrzebujesz stery do tegoż urządzenia i z tym może być problem.

Musisz dokładniej podawać dane dotyczące sprzętu i sposobu jego łączenia z maszyną, wtedy łatwiej udzielić jakiejś porady :smiley: