Czy istnieją takie routery?

(Creative007) #1

Witam

Kupuje laptopa i chciałem zrobić sobie sieć bezprzewodową mam Internet z Netii 8 MB i oto moje pytania:

1. Czy istnieją routery z osobnym wł. i wył. Ponieważ mam komputer stacjonarny w domu a jakbym był na laptopie to nie chciałbym aby stacjonarka chodziła.

2. Jeśli są takie routery to jakie polecacie do 200 zł

3. Czy konfiguracja jest trudna

Z góry przepraszam jak już jest temat tego typu. Pozdrawiam

(MrAsusrp6) #2

Router działa niezależnie od podłączonych do niego urządzeń.

(Creative007) #3

czyli nie musi być włączony komputer stacjonarny ?? router posiada wł.

(MrAsusrp6) #4

A w jakim celu??

(nnick) #5

Router jest całkowicie niezależnym urządzeniem i działa sam z siebie - nie jest komponentem komputera. Wyłącznika to domowe modele raczej nie posiadają, bo i po co? Konfiguracja routerów ADSL jest ciut bardziej skomplikowana niż DSL, ale wszystkie dane potrzebne do skonfigurowania połączenia powinieneś mieć w papierach od operatora.

(grand) #6

Zazwyczaj posiadają wyłącznik (przynajmniej z takimi się spotkałem). A jego zastosowanie jest bardzo proste: wyłączyć/zrestartować router :lol:

Ja np swój wyłączam jadąc na wakacje.

Konfiguracja nie powinna sparawiać większego problemu. W razie potrzeby kontaktuj się z pomocą techniczną operatora.

(Jan Szatan) #7

A jak jeszcze nie masz routera to polecam TP-Link TD-8901G. Bardzo dobra jakość i niska cena jak na tego typu urządzenie.

(Creative007) #8

ok dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

(djosdanielos) #9

polecam tp-link w8960n na chipsecie Broadcoma i wifi w standardzie N zasięg całkiem przyzwoity mam ten router i wyciskam ostatnie poty z mojego kiepskiego łącza

masz ofertę no limits w neti??

(Creative007) #10

tak :slight_smile:

(djosdanielos) #11

jeśli teraz masz jakiś zwykły modem jeszcze podpinany pod usb bez adsl2+ to na routerze powinieneś osiągnąć większą prędkość w zależności od długości i jakości twojej linii i tego czy jesteś podpięty na centrali do portu adsl2+