Czy istnieje lista porównawcza wszystkich kart graficznych?

Witam!

Nie mogę się połapać w ilości kart graficznych.

Nie rozumiem, co oznaczają te wszystkie numerki w nazwach

(to ile ma pamięci i jaką przepustowość - to rozumiem :wink:

cz jest gdzieś tabela, w której można wyczytać, że ten model jest szybszy od innego?

np czy Radeon 4650 jest szybszy od 5450?

 

Generalnie szukam taniej karty na PCI-e

jedna zupełnie najtańsza głównie do 2D

(ale jeśli warto dołożyć 20zł i kupić coś za 50zł zamiast za 30 to chcę wiedzieć)

Druga to jaka jest najlepsza karta do np. 100zł

Oczywiście chodzi o używane bo w sklepie już takich niema…

 

Thank you from the mountain high :wink:

Czyli z góry dziękuję :wink:

Do takiego szybkiego porównania to masz GPUBoss.

Do bardziej szczegółowych rozważań mogę polecić recenzje kart na techPowerUp.

 

PS. 5450 jest wolniejsza nawet od 4550.

Jak tylko do pulpitu i prostych/starych gierek, to HD4550 za 40zł będzie OK:

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd4550-512mb-64bit-ddr3-gwar-i5668160244.html

  • karta jest energooszczędna

  • wyjścia DVI, D-Sub i HDMI (sporo tańszych kart ma tylko DMS, który wymaga dokupienia przejściówki)

  • bezgłośne chłodzenie

  • wsparcie sprzętowe odtwarzania video

Taka lista byłaby zbyt dużym uproszczeniem, które nie miałoby wiele wspólnego z rzeczywistością. Jeśli nie potrafisz samodzielnie przeglądać i interpretować testów różnych kart, to zawsze możesz spytać tutaj, ludzie z pewnością pomogą. Ostatecznie, możesz porównywać różne karty na userbenchmark.com lub wyniki osiągane w programach 3dmark, ale wciąż lepiej będzie zapytać. W każdym razie, bezrozumne porównywanie na podstawie “ile to ma czego” jest totalnie pozbawione sensu.

 

Co do Twojego pytania, w okolicach stówki można dostać Radeona HD 5670 lub GeForce’a 9600GT na kilkumiesięcznej gwarancji i to za nimi najrozsądniej się rozglądać.

Owszem, istnieje takie coś http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

@Paranienormalny, taki komparator może wprowadzić jedynie więcej zamieszania w głowach nieobeznanych ludzi. Sporo danych jest niepełnych, a platforma testowa zróżnicowana (szczególnie przy starszych kartach), co w wielu przypadkach zupełnie wypacza wynik testu.

w każdej grze te porównania wyglądały by inaczej i karty ze średniej półki nieraz przebiają te z wysokiej porównując karty różnych firm, nie da isę czegoś takiego zrobić ogólnie tylko pod konkretne zastosowanie a benchmarki niczego nie obrazują a wręcz przeciwnie

wg tego komparatora 8800 gt z 512MB @ 256 bit byłaby szybsza niż to co mam Radeon 5450 niby 1GB ale 64 bit

a jest na aukcji w moim mieście - czy warto za parę zł

rzadko gram a jak już to gry sprzed kilku lat typu UT 2004 i nowsze darmowe…