Czy istnieje program do "odbijania" emaili (spamu)?

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu mój adres email dostał się niestety w ręce spamerów i otrzymuję mnóstwo niechcianych wiadomości.

Włączyłem filtr na serwerze, ale nie do końca jest skuteczny.

Chciałbym zapytać czy jest może jakiś program, który odbijałby otrzymane wiadomości (spam) sprawiając wrażenie u nadawcy, że mój adres nie istnieje?

Czy taka metoda jest skuteczna?

Czy jest szansa na to, że z czasem mój adres zostanie “zapomniany” przez spamerów?

Zmiana adresu niestety nie jest możliwa.

Pozdrawiam serdecznie.

Na przykład MailWasher

Kompletnie nieskuteczna. Adresy mailowe są zazwyczaj kompletnie nie związane z rzeczywistym nadawcą wiadomości. Żaden spamer nie monitoruje swojej skrzynki czekając aż ktoś odpowie na spam. Adresy mailowe są zakładane tylko po to by rozesłać spam a najczęściej podawany jest adres nadawcy, który żadnego spamu nie rozsyła po to by skierować ewentualne pretensje do niego

Trudno powiedzieć. Zależnie od tego gdzie trafił Twój adres. Jeżeli na fora internetowe to nie zostanie zapomniany nigdy

A propos odsyłania! Nadawca lub program mogą to wykorzystać przeciwko tobie, sugerując się tym, że to ty jesteś spamerem i rozsyłasz spam.

A reguły wiadomości Pan zna? Posiada je nawet poczciwy Outlook ale ja polecam bardzie jzaawansowane acz darmowe programy. Wystarczy stworzyć regułe dla danego nadawcy np, żeby wiadomości od danego spamera zostawały automatycznie usuwane z serwera. Moża też prościej: zmienić adres e-mail.

przekieruj domenę ze swojego serwera na serwer googla (umożliwiają taką opcję na własnej domenie)

i skończą sie problemy ze spamem