Czy jeden Windows może "zarazić" drugiego Windowsa?


(michałł) #1

Cześć. Mój problem dotyczy bezpieczeństwa.

Mam zainstalowane dwa Windowsy na jednym dysku. Jest to 7 i 8. Chciałbym zapytać czy w przypadku, kiedy w trakcie korzystania np. z Siódemki do systemu dostałby mi się jakiś syf w postaci wirusa czy malware to szkodniki te są w stanie w jakiś sposó zarazić mi także windows 8 :?: Jest taka możliwość, czy może systemy są od siebie odizolowane i śmieci zostają tylko na zainfekowanym systemie :?:

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?


(Cedar) #2

Oczywiście, że jest możliwość zarażenia. Wirus np. dopisuje się do danego rodzaju pliku na całym dysku niezależnie czy to ta sama partycja czy inna. Skoro ty masz dostęp do innych partycji to i wirus nie ma z tym problemu.


(Lewanxd) #3

Często wirusy atakują pliki wykonywalne *.exe, tak więc nie ma znaczenia partycja - gdy zarażony plik uruchomisz w pozornie czystym systemie, wirus może przedostać się do innych ważnych plików.


(mozilla007) #4

Niestety produkty MS nie są tak zaawansowane, by móc odseparować dwa systemy, nie mówiąc tutaj o partycjach. Jeśli coś się dostanie na jeden system to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie dalej sobie hasało po dysku i na to najlepsza rada to odwirusować, format też bardzo dobrze pomaga, a najlepszym wyjściem to zmienić system i mieć problem z głowy na lata.


(MrBeckham666) #5

dlatego to się wirus nazywa bo przechodzi z pliku na plik po prostu rozmnazają się.

Nie raz spotkałem się z komputerem gdzie 80% plików była zarazona przez jednego wirusa;]