Czy jeden Windows może "zarazić" drugiego Windowsa?

Cześć. Mój problem dotyczy bezpieczeństwa.

Mam zainstalowane dwa Windowsy na jednym dysku. Jest to 7 i 8. Chciałbym zapytać czy w przypadku, kiedy w trakcie korzystania np. z Siódemki do systemu dostałby mi się jakiś syf w postaci wirusa czy malware to szkodniki te są w stanie w jakiś sposó zarazić mi także windows 8 :?: Jest taka możliwość, czy może systemy są od siebie odizolowane i śmieci zostają tylko na zainfekowanym systemie :?:

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Oczywiście, że jest możliwość zarażenia. Wirus np. dopisuje się do danego rodzaju pliku na całym dysku niezależnie czy to ta sama partycja czy inna. Skoro ty masz dostęp do innych partycji to i wirus nie ma z tym problemu.

Często wirusy atakują pliki wykonywalne *.exe, tak więc nie ma znaczenia partycja - gdy zarażony plik uruchomisz w pozornie czystym systemie, wirus może przedostać się do innych ważnych plików.

Niestety produkty MS nie są tak zaawansowane, by móc odseparować dwa systemy, nie mówiąc tutaj o partycjach. Jeśli coś się dostanie na jeden system to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie dalej sobie hasało po dysku i na to najlepsza rada to odwirusować, format też bardzo dobrze pomaga, a najlepszym wyjściem to zmienić system i mieć problem z głowy na lata.

dlatego to się wirus nazywa bo przechodzi z pliku na plik po prostu rozmnazają się.

Nie raz spotkałem się z komputerem gdzie 80% plików była zarazona przez jednego wirusa;]