Czy jeśli mam XP to moge bez foratu zainstalować Viste?

Witam mam system xp media center tata przyniusł z pracy viste ultimate i mam pytanko czy moge zainstalować na tym kompie ten system bez formatu ? (podmiana systemów) Ale tak zainstalować a żebym mogł potem cofnąc np przy użyciu programy “przywracanie systemu” poprostu chce sprawdzić czy ten system mi sie spodoba czy nie

Oczywiście że możesz mieć dwa systemy, ale drugi musi być na oddzielnym dysku/partycji

A mam jeszcze pytanko.

Czy można instalować system z pozycji pulpitu ? jak normalny program ?

Tak.

A tak na przyszłość: jeśli czegoś nie jesteś pewien to warto samemu najpierw sprawdzić :stuck_out_tongue:

Owszem możesz zainstalować Vistę ale na oddzielnej partycji to raz, wtedy podczas startu komputera pojawi ci się okienko z wyborem pomiędzy Vistą a XP.

Jeśli system się nie spodoba (zainstalowany w ten sposób) to na pewno nie usuniesz go/cofniesz tej operacji poprzez aplet “przywracania systemu”, potrzebne będzie usunięcie partycji z Vistą i przywrócenie poprzedniej wersji mbr.

Czyli usówam partycje z vistą i wszystko wraca do normy tak ?

Usunięcie partycji to raz, dwa będziesz musiał uruchomić komputer z płyty xp, wejść w konsolę odzyskiwania i wpisać polecenie fixmbr oraz chyba fixboot (co do tego drugiego nie jestem pewien).