Czy jeśli mam XP to moge bez foratu zainstalować Viste?

(Kruszonxp) #1

Witam mam system xp media center tata przyniusł z pracy viste ultimate i mam pytanko czy moge zainstalować na tym kompie ten system bez formatu ? (podmiana systemów) Ale tak zainstalować a żebym mogł potem cofnąc np przy użyciu programy "przywracanie systemu" poprostu chce sprawdzić czy ten system mi sie spodoba czy nie

(system) #2

Oczywiście że możesz mieć dwa systemy, ale drugi musi być na oddzielnym dysku/partycji

(Kruszonxp) #3

A mam jeszcze pytanko.

Czy można instalować system z pozycji pulpitu ? jak normalny program ?

(system) #4

Tak.

A tak na przyszłość: jeśli czegoś nie jesteś pewien to warto samemu najpierw sprawdzić :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #5

Owszem możesz zainstalować Vistę ale na oddzielnej partycji to raz, wtedy podczas startu komputera pojawi ci się okienko z wyborem pomiędzy Vistą a XP.

Jeśli system się nie spodoba (zainstalowany w ten sposób) to na pewno nie usuniesz go/cofniesz tej operacji poprzez aplet "przywracania systemu", potrzebne będzie usunięcie partycji z Vistą i przywrócenie poprzedniej wersji mbr.

(Kruszonxp) #6

Czyli usówam partycje z vistą i wszystko wraca do normy tak ?

(rgabrysiak) #7

Usunięcie partycji to raz, dwa będziesz musiał uruchomić komputer z płyty xp, wejść w konsolę odzyskiwania i wpisać polecenie fixmbr oraz chyba fixboot (co do tego drugiego nie jestem pewien).