Czy jest AQQ pod linux?

AQQ daje się odpalić przez WINE ale tylko w wersji 1.x nowsza jie wykrzacza :confused:

Tak ciężko zrozumieć, że tu nie chodzi o przeglądarkę a o silnik?

AQQ da się uruchomić pod linuksem, ale trzeba kombinować z IE. Inaczej się nie da.

A pod Wine da sie zainstalować IE :stuck_out_tongue: ?

I po kłopocie :lol:

Można emulować (tak to się chyba zwie) i wtedy odpalić AQQ. Jednym słowem - dużo roboty.

tu opisałem komunikator tlen o2 :

viewtopic.php?f=14&t=229335

może spróbujcie wg. tego pokombinować

jak to pisałem tlen potrzebował tez do funkcjonowania ie (teraz już chyba nie) więc może ten przewodnik pomoże

aqq teraz korzysta z protokołu jabber więc z osobami z AQQ możemy się komunikować np. przez PSI.

@ matiit

Na Linuxa są inne odpowiedniki dla AQQ i PSI. Ale tutaj o to chodzi, czy można uruchomić AQQ pod Linuxem.

Jest wiele dobrych komunikatorów, które obsługują protokół jabber oraz gg. Wspomnę tutaj np. tkabber,kadu, pidgin, gajim itp. Ja czekam teraz, aż kadu dorobi się obsługi jabbera i to będzie komunikator uniwersalny mój pod Windows, jak i Ubuntu :] Jedynym znanym mi z polskich komunikatorów, który posiada port na Linuksy jest Tlen :slight_smile:

ok teraz mam pidgina zainstalowanego ale są problemy z odzyskaniem hasła bo tamte mi nie wchodzi i teraz mam problem

ale dzięki za odpowiedzi i teraz wiem że AQQ narazie nie chodzi na linuxie

pozdrawiam