Czy jest jakis program do blokowania druku?


(Matsonic) #1

Ktoś mnie poprosil o nagranie mojego projektu wizytowki. Czy jest jakis program ktory zabezpieczyl by mi ten plik przed drukiem na domowej drukarce, najlepiej haslem ? Chodzi o plik z rozszerzeniem tif. Z gory dziekuje za pomoc.


(Monczkin) #2

matsonic nie, jeśli założysz hasło, to nikt nie będzie mógł z nim nic zrobić.

jeśli tak ci zależy na ochronie swojej pracy - to możesz wyeksportować plik do formatu *.jpg o parametrach, które nie pozwolą na wykorzystanie go np. do celów poligraficznych lub opublikować go w internecie w niskiej rozdzielczości, żeby wyglądał w miarę dobrze na ekranie a nie nadawał się do jakielkolwiek publikacji.

Rzeczą oczywistą jest, że jak wykonujesz zlecenie, to klient chce zobaczyć efekt.

A jak nie, to wydrukuj projekt i pojedź do klienta


(Matsonic) #3

tak wiem że moge wyeksportowac plik jpg do takiego formatu ze będzie wygladal zle po wydrukowaniu - ale - wizytówka ma rozmiar 5*8cm czyli i tak jest mala - a na ekranie musi wygladac dobrze bo ten koles chce niby powysylac ta wizytowke mailem po znajomkach - a ja mu po prostu nie wierze i wiem ze bedzie probowal to drukowac - konkretnie chodzi mi o taki program ktory spowodowalby ze jakbym dal opcje drukuj pojawilby sie monit o podanie hasla - taki bylby extra - ale szczerze mysle ze nie znajde takiego programu … :frowning:


(Z35ikr) #4

nie rozumiem troche, ale jeżeli to projekt to chce pokazać znajomym coby ocenili czy “fajne” :smiley:

wiec są programy co robią “znaki wodne” coś takiego nie wiem czy nie mieszam coś ale po wydrukowaniu takiej wizytówki pojawia się ten znak, a tak go chyba nie widać :roll:

coś w tym stylu…

jak coś namieszałem to niech ktoś poprawi :slight_smile:

a nóż pomoge


(Monczkin) #5

znak wodny jest informacją zapisywną w nagłówku pliku, więc to rozwiązanie jest nieprzydatne w przypadku druku, edycji etc. ponieważ przy odrobinie chęci te informacje można usunąć - zapis zaku wodnego NIE JEST DRUKOWANY. Nieumiejętne usunięcie zapisu z pliku SPOWODUJE “niemożliwość” pracy z plikiem


(Spox5) #6

Jeśli zapiszesz wizytówkę w formacie pdf zamiast tif, zaznaczając opcję blokady kopiowania i drukowania np. w programie PDFFactory, to uzyskasz zamierzony cel. No chyba, że i na to jest sposób.


(Monczkin) #7

wtedy można zaimportować plik do programu przeznaczonego do składu dtp :slight_smile:


(Matsonic) #8

Wielkie dzieki. Uzylem programu PDFCreator (darmowy) - ustawiłem haslo - nie mozna teraz pliku ani edytowac ani drukowac i MONCZKIN nie można go równiez zaimportowac :slight_smile: Sprawdzałem - tez trzeba miec haslo. Pozostaje jeszcze Prt Scr ale mam to w rozdzielczosci 72 wiec nie wyglada to ciekawie !!


(Monczkin) #9

można, można :slight_smile:

no ale skoro mówisz, że jest okey to fajnie :slight_smile:


(Matsonic) #10

A jak mozna? Dałem importuj z Photoshopa i Corela i w obu przypadkach zarówno Photoshop jak i Corel wymagal hasła ktore wczesniej ustawiłem przy wygenerowaniu pdf’a …


(Monczkin) #11

a to niech pozostanie tajemnicą - sam chcesz zabezpieczyć plik i chcesz poznać rozwiązanie jak to obejść :smiley: