CZy jest jakiś sposób żeby winXP się szybko wyłączał?

Eh… Chciałbym żeby winXP wyłączał się tak szybko jak win98.

Marzenia…

Ale jak ktoś zna sposób niech odpowie.

Miałem kiedyś taki problem że win XP wyłączał sie długo ale zainstalowałem nowsze sterowniki do karty graficznej i już wyłącza sie o wiele szybciej.

Ale ja mam najnowsze stery…

Po pierwsze : Szybki sprzęt

Po drugie : Nie instaować śmieci

Po trzecie : regularnie sprawdzać komputes ScanDisciem i Antyvirem

Po czwarte : systematyczne defragmentacje

Po piąte : usuwamy niepotrzebne programy i śmieci których nie używamy

Po szóste : nie śmiecimy w rejestrze

Ja spełniam te wymaganie (oprócz pierwszego ) i pomimo słabego komputera ( Celeron 700 mhz, 192 ram, Karta 32 mb ) nie narzekam.

Ojojojojojojoj!

Trudno to będzie spełnic ponieważ z natury jestem bałaganiażem:P

No tak :smiley: jak większość ( ja też ) ale gdy zobaczyłem poprawe w działaniu gdy zacząłem dbać o kompa :stuck_out_tongue: to sie zebrałem do kupi i teras mam kompa czyściutkiego i jak na swój wiek szybko działającego :smiley: :lol: :stuck_out_tongue:

No to spróbujęjak będę miał czas.

Najprostszy sposób na szybsze wyłącznie WinXP to zablokowanie czyszczenia pliku wymiany. Robi się to tak: uruchamiamy regedit (start - uruchom)i przechodzimy do gałęzi rejestru:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\SessionManager\Memory Management]

Tam możemy dodać bądź zmodyfikować następujące wartości typu DWORD:

ClearPageFileAtShutdown - jeśli ustawimy na 1 system będzie czyścił plik wymiany przy zamykaniu w celu płynniejszej pracy podczas następnej sesji. 0 - wyłączone jeśli zależy Ci na szybkim zamykaniu systemu.

Generalnie polecam stronę: http://xp.net.pl/art/windowsxp_full_optym.html

Pozdrawiam!

Update

PS. U mnie system w ten sposób zamyka się w 3 sekundy z zegarkiem w ręku :smiley:

Ano sprawdziłem i się okazało że wartość jest ustawiona na zero.

Help.