CZy jest jakiś sposób żeby winXP się szybko wyłączał?

(D Ark) #1

Eh... Chciałbym żeby winXP wyłączał się tak szybko jak win98.

Marzenia...

Ale jak ktoś zna sposób niech odpowie.

(system) #2

Miałem kiedyś taki problem że win XP wyłączał sie długo ale zainstalowałem nowsze sterowniki do karty graficznej i już wyłącza sie o wiele szybciej.

(D Ark) #3

Ale ja mam najnowsze stery...

(system) #4

Po pierwsze : Szybki sprzęt

Po drugie : Nie instaować śmieci

Po trzecie : regularnie sprawdzać komputes ScanDisciem i Antyvirem

Po czwarte : systematyczne defragmentacje

Po piąte : usuwamy niepotrzebne programy i śmieci których nie używamy

Po szóste : nie śmiecimy w rejestrze

Ja spełniam te wymaganie (oprócz pierwszego ) i pomimo słabego komputera ( Celeron 700 mhz, 192 ram, Karta 32 mb ) nie narzekam.

(D Ark) #5

Ojojojojojojoj!

Trudno to będzie spełnic ponieważ z natury jestem bałaganiażem:P

(system) #6

No tak :smiley: jak większość ( ja też ) ale gdy zobaczyłem poprawe w działaniu gdy zacząłem dbać o kompa :stuck_out_tongue: to sie zebrałem do kupi i teras mam kompa czyściutkiego i jak na swój wiek szybko działającego :smiley: :lol: :stuck_out_tongue:

(D Ark) #7

No to spróbujęjak będę miał czas.

(Marpond) #8

Najprostszy sposób na szybsze wyłącznie WinXP to zablokowanie czyszczenia pliku wymiany. Robi się to tak: uruchamiamy regedit (start - uruchom)i przechodzimy do gałęzi rejestru:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\SessionManager\Memory Management]

Tam możemy dodać bądź zmodyfikować następujące wartości typu DWORD:

ClearPageFileAtShutdown - jeśli ustawimy na 1 system będzie czyścił plik wymiany przy zamykaniu w celu płynniejszej pracy podczas następnej sesji. 0 - wyłączone jeśli zależy Ci na szybkim zamykaniu systemu.

Generalnie polecam stronę: http://xp.net.pl/art/windowsxp_full_optym.html

Pozdrawiam!

Update

PS. U mnie system w ten sposób zamyka się w 3 sekundy z zegarkiem w ręku :smiley:

(D Ark) #9

Ano sprawdziłem i się okazało że wartość jest ustawiona na zero.

Help.