Czy jest klucz od "Mój komputer"?

(Dami6) #1

hej.

mam pytanko do znawców rejestru windows (głównie xp). otóz jak sie klika prawym klawiszem myszy na rózne ikonki folderów, dysków itp to sie rozwija menu zawierające głównie w górnej części, że tak to nazwę, różne akcje jakie mozna wykonac zze wskazywanym obiektem. są one chyba głównie w podkluczach klucza hkey_classes_root takich jak "*", "directory", "drive", "folder"... i czy jest jakis klucz odpowiadający tylko za element "mój komputer", albo czy jest jakiś inny sposób by dodać opcje tylko do menu "mój komputer"?

z góry dzięki za odpowiedz:)

(lazikar) #2

Nie ma :smiley:

(Dawidmo84) #3

Zdecydowanie HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}, to na pewno nie ten klucz :smiley:

(Dami6) #4

jak rozumiem jest to dpowiedz na oba podpytania (tj o istnienie klucza i o istenie sposobu)... :frowning:

(lazikar) #5

Najwidoczniej :?

(Dawidmo84) #6

:lol:

W tym oto kluczu możesz dodać sobie pozycje będzie ona widoczna obok Eksploruj Wyszukaj Zarządzaj, a robisz to tak:

1. Tworzysz Klucz (nazwij jak chcesz)

2 Tworzysz podklucz o nazwie command i w wartości Defaults wpisujesz np nazwę programu

Wsio, poeksperymentuj trochę, tylko rozważnie to jest rejestr

(Dami6) #7

eee... trochu nie rozumiem :?

dawidmo piszesz, że:

jakim kluczu??

(Dawidmo84) #8

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}

Tym, tworzysz jeden klucz i w nim tworzysz drugi o nazwie command

i teraz otwierasz go i po prawej stronie pisze defaults, tam wpisujesz ścieżkę do programu. Polecam jeszcze poczytać o modyfikacjach w rejestrze

(Dami6) #9

i o to mi chodziło :lol:

działa, jesteś Wielki :wink:

(Danielm86) #10

ja mam taki {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}. O to chodzi?

(Dawidmo84) #11

Tak, poza tym problem już rozwiązany 8)

(Piotr P.) #12

Dla potomnych;-)

Troche to uprosciles, zapomniales o kluczu Shell co wyglada tak:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}\ shell \Nazwa\command

Dalej ja bylo ....