Czy jest klucz od "Mój komputer"?

hej.

mam pytanko do znawców rejestru windows (głównie xp). otóz jak sie klika prawym klawiszem myszy na rózne ikonki folderów, dysków itp to sie rozwija menu zawierające głównie w górnej części, że tak to nazwę, różne akcje jakie mozna wykonac zze wskazywanym obiektem. są one chyba głównie w podkluczach klucza hkey_classes_root takich jak “*”, “directory”, “drive”, “folder”… i czy jest jakis klucz odpowiadający tylko za element “mój komputer”, albo czy jest jakiś inny sposób by dodać opcje tylko do menu “mój komputer”?

z góry dzięki za odpowiedz:)

Nie ma :smiley:

Zdecydowanie HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}, to na pewno nie ten klucz :smiley:

jak rozumiem jest to dpowiedz na oba podpytania (tj o istnienie klucza i o istenie sposobu)… :frowning:

Najwidoczniej :?

:lol:

W tym oto kluczu możesz dodać sobie pozycje będzie ona widoczna obok Eksploruj Wyszukaj Zarządzaj, a robisz to tak:

  1. Tworzysz Klucz (nazwij jak chcesz)

2 Tworzysz podklucz o nazwie command i w wartości Defaults wpisujesz np nazwę programu

Wsio, poeksperymentuj trochę, tylko rozważnie to jest rejestr

eee… trochu nie rozumiem :?

dawidmo piszesz, że:

jakim kluczu??

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}

Tym, tworzysz jeden klucz i w nim tworzysz drugi o nazwie command

i teraz otwierasz go i po prawej stronie pisze defaults, tam wpisujesz ścieżkę do programu. Polecam jeszcze poczytać o modyfikacjach w rejestrze

i o to mi chodziło :lol:

działa, jesteś Wielki :wink:

ja mam taki {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}. O to chodzi?

Tak, poza tym problem już rozwiązany 8)

Dla potomnych;-)

Troche to uprosciles, zapomniales o kluczu Shell co wyglada tak:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}\ shell \Nazwa\command

Dalej ja bylo …