Czy jest możliwa integracja nowych ikon z płytą Win XP?

(Przemek 144) #1

Witam.

Stworzyłem programem nLite bezobsługową instalacje Windows, dodałem sterowniki i schematy, ale irytuje mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie:

• Czy można w jakiś sposób podmienić standardowe ikony Windows XP na te z Visty?

Zaznaczę, że nie chodzi mi o podmianę już po instalacji systemu tylko o taką żeby ikonki instalowały się wraz z systemem.

Czyli szukam czegoś w stylu pliku, który po wrzuceniu do nLite zmieni mi ikonki i zintegruje z instalacją :slight_smile:

Z góry THX za pomoc :slight_smile:

(Łukasz14) #2

przemek_144 , można trzeba stworzyć na płycie katalog $OEM$ i różne sekwencje katalogów które prowadzą do ścieżki ikon po instalacji. Z takim czymś jest spooro zabawy :slight_smile:

(kamil_w) #3

Hmmm

Dać się da, bo z tego co kajarzę w wersji Windowsa XP MalcolmX czy jakoś tak jest to już zrobione. Ale jak to zrobić to nie wiem. Chociaż może poczekaj. Ostatnio przeglądając to forum natrafiłem na post, w którym była mowa o zmianie ikon w XP na te z Visty. Byl tam podany link do programiku, który te ikonki podmienia i trzeba to instalować w trybie awaryjnym. Chciałem spróbować i tak też zrobiłem. Podczas instalcji instalator w okienku konsoli pokazywał jakie pliki są podmieniane. Możesz poszukać, ściągnąć, wyodrębnić pliki z instalki i sam je podmienić. Trochę będie paprania, ale się da :wink: