Czy jest możliwe zamknięcie otwartej sesji na DVD?

(Vojtz) #1

Czasami zdarzy się "wypadek" w wyniku którego mamy płytkę DVD na której jest niedokończona sesja i nie zamknięta płyta. Tracimy płytę i dużo wolnych gigabajtów. Powstaje pytanie: Czy istnieje możliwość zamknięcia otwartej sesji na niedokończonej płycie DVD ?

(Damian) #2

Może i jest takowy program,ale nigdy o jego istnieniu nie słyszałem...

Obawiam się,iż niema takiej możliwości,gdyż nieda się cofnąć tego, co raz zostało na zwykłej płytce CD lub DVD, zapisane,a chodzi tu o zamknięcie ścieżki...

(Adarek) #3

Tak. nagrywasz nastepną i dajesz - zamknij płyte. (sesje)

(Vojtz) #4

Niezupełnie tak, próbowałem na taką płytkę (na której znajduje się niezamknięta sesja) dograć następną sesję,

niestety program (w tym wypadku Nero ) powiadamia mnie że płyta jest pełna i woła o następny nośnik.

( dlatego że sesja jest nie zamknięta - i kółko się zamyka )

Pytanie: czy istnieje program który może zamknąć niedokończoną sesję umożliwiając wykorzystanie reszty płyty ?

(Adarek) #5

Bo musisz zaznaczyć w nero - kontynuuj sesje - a dalej kliknąć -zamknij płyte.

(Vojtz) #6

Mam Nero 6 wersja:6.3.1.10 EE , przeglądnąłem wzdłuż i wszerz i nie widzę tych opcji dla DVD.

Możesz wsazać gdzie szukać ? Byłbym wdzięczny.

(Adarek) #7

:slight_smile:

http://www.internetstandard.com.pl/ftp/ ... .1.10.html

http://www.pcworld.pl/drzewo/1077/Oprog ... g.DVD.html

(Damian) #8

Sorrki Vojt za wprowadzenie w błąd,byłem trochę senny i źle rozczytąłem twoje pytanie... :oops:

Zrozumiałem na początku,że chodzi Ci o otwarcie już zamkniętej sesji...

Jeszcze raz przepraszam! :oops:

(Adarek) #9

Nero Burning ROM- Nowa kompilacja-ilość sesji na płytce -

widzisz to?

A zamknietą plyte też sie da kontynuułować tylko na nastepnej płycie jak wcześniej zrobisz kopiuj/wklej na dysk Nagrywasz jeszce raz- w nero zaznaczasz nie zamykaj plyty. Tracisz wtedy tylko ok .1 zł za nową płytke.

(Vojtz) #10

Phylby ty mówisz chyba o płytach CD - a mi chodzi o DVD.

Jest tak: właściwości kompilacji - ilość sesji na płycie - i mam wybór: wielosesyjnie lub jedna, ale nie o to biega !

Nie ma opcji zamkinij sesję w przypadku nie dokończonej (przerwanej).

(Nlukasn) #11

Włóż płytę do napędu - Nero Burning ROM- Nowa kompilacja-ilość sesji na płytce - Kontynuuj istniejący dysk wieloseryjny - klik na Nowy

(Vojtz) #12

Na płycie znajduje się otwarta sesja - ale nie jest zamknięta

Część płyty DVD jest zapełniona a 80% wolne. Problem nie w nagraniu następnej sesji tylko w zamknięciu istniejącej !