Czy jest mozliwość kupna taśmy do dysku ata ale takiej co ma

(Szakal Rk) #1

czy mozna dostac taśme od dysku czy napedu ale taka co bedzie miec 4 wtyczki na podłączenie ? normalnie jest 3

(Seba86mu) #2

Nie ma takich taśm.

Jeden kanał IDE obsłuży maksymalnie dwa urządzenia.

(Hawk) #3

Dokładnie pod jeden kanał mozna tylko wpiac 2 urzadzenia. Master i Slave

(Marunde) #4

A do czego Ci taka taśma? Na płycie może masz dwa IDE.

(Szakal Rk) #5

w sumie to cos przekrecilem mojama 4 wiec chcialbym 5 tzn w mojej strej obudowie mam trzy napedy dzialajace i dysk twrdy wiec one wykorzystuja wszystkie dostepne podlaczenia z tasmy a mam jeszce jeden dysk twrdy ktory bym chcial podlczyc ale nie mam gdzie posiadam jeszcze jedna wolna wtyczke od zasilana ale nie mam wolnej na tasmie w moje plycie chyba sa dwa ale ja tam sie nie znam jedna jest do tego co napisalem a druga tylko do stacji dyskietek wiec chcialbym dopiac ten dysk ale bez odlanczania innej zeczy czy jest to mozliwe moze tasma z jeda wiecej wtyczka albo jezeli jest mozliwosc to moze cos z gniazda ktore idzie na stacje dyskietek? poradzcie cos, moja pyta to '' intel d845wn ''

(Cosik Ktosik) #6

Czyli Masz już wykorzystane wszystkie kanały IDE. Jedyne wyjście to kupić dodatkowy kontroler na PCI, np :arrow: klik.

(Seba86mu) #7

Zastanawiam się po co Ci trzy napędy optyczne.

Na Twoim miejscu odłączyłbym jeden napęd i podłączył drugi dysk twardy.

Nie ma takiej możliwości.

Taśma FLOPPY, do której podłączona jest stacyjka dyskietek jest węższa od taśmy IDE, do której podłącza się dysk twardy.

(Szakal Rk) #8

mam problem kupiłęm ten kontroler pci założyłem zinstalowałem sterownik wszystko było ok az do czasu jak zaczoł gubic dysk wtedy wystarczylo go lekko ruszyc i pokazywal sie na nowo pozniej juz musialem reka cos w srodku pogrzebac a teraz juz nic nie działa ale dysk kreci bo go słysze wiec co radzicie co sie stało?

(Cosik Ktosik) #9

Sprawdź z inną taśmą sygnałową, czy dysk działa.

(Szakal Rk) #10

a jesli nie bedzie nadal dzialac ?

(Frog) #11

szakal_rk , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif