Czy jest program do usuwania plików z dysku.?

Witam

Czy jest taki program który usuwa wszystkie pliki z dysku, bo jak się formatuje dysk to wszystkie dane się nie usuwają. :?:

PS: Jeśli to nie ten dział proszę modernatorów o przenisienie mojego wątku.

Jakie to pliki się nie usuwają Nazwa

Ale ja się tak tylko pytam, bo będę formatował kompa i czy jest taki program albo jak to się robi.

słuchaj format usuwa wszystko tylko dokładny A jak zrobisz szybki to jakieś tam sektory zostają i robi to płytka windowsowa więc program ci nie potrzebny

A mi taka Pani mówiła że jak się formatuje dysk to nie wszystkie dane się usuwają bo na szkoleniu facet jej tak mówił.

Format nie usuwa plików, tylko zamienia tablicę alokacji, ale dla przeciętnego użytkownika to jest tzw. “jeden pies”, tych plików nie będziesz widział ani nie będą zajmować miejsca dopóki nie użyjesz specjalnego programu do przywracania danych, więc dla twojej potrzeby stwierdzam, że format usuwa wszystkie pliki.

Bo jak usuniesz tylko dane, a nie nadpiszesz to można je otworzyć. Coś takiego kiedyś widziałem.

Po zwykłym formacie odzyskanie danych nie jest specjalnym problemem.

Są programy do całkowitego usuwania plików i ich zamazywania, np Eraser. Ma dużą skuteczność, ale przy użyciu bardzo specjalistycznego sprzętu (niedostępnego dla zwykłych śmiertelników) da się częściowo odtworzyć dane.

A najskuteczniejszą metodą jest młotek :stuck_out_tongue: tzn. fizyczne zniszczenie dysku.

Dzięki za programik.

dane z takiego dysku też da się odzyskać ale nakład kosztów jest spory

programem MHDD można zerować dysk …