Czy jest sens instalacji Windows 7

Witam,

tak ostatnio się przymierzam do przeorania Windowsa i mam do wyboru:

  • Windows XP Home Edition

  • Windows XP Professional (x86/x86_64)

  • Windows Vista {Business:Enterprise} (x86/x86_64)

  • Windows 7 Professional (x86/x86_64)

  • Microsoft Windows Server 2008 (R2) (x86/x86_64)

Mój sprzęt już jest co prawda leciwy

AMD Athlon X2 4200+,

6GB 800 DDRII Kingstone’a

WD 250GB

Która wersja będzie działać najlepiej?

Chłopie idź do przodu a nie do tyłu.A co za tym idzie zapodaj sobie 7.Jest to na tyle dopracowany system że przeciętny użytkownik komputera nie powinien na nic narzekać.

Jeśli chodzi o Windows’a 7, istotne jeszcze pytanie: firma i model płyty głównej oraz karty graficznej? Chodzi o ewentualne sterowniki. Bywa z tym poważny kłopot.

Windows 7 na Twoim sprzęcie będzie sprawować się bardzo dobrze. Najlepiej pobierz sobie wersję trial (90 dni może być na dysku) by sprawdzić jak system się zachowuje i czy Ci odpowiada:

http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495

Takiej możliwości niestety nie ma z poprzednimi wersjami windows (xp, vista i starszymi).

Ogólnie teraz jadę na Fedorze 15 i W7, ale mierzi mnie trochę 2GB RAM w plecy po uruchomieniu systemu na czysto.

Płyta głowna: GA-M52S-S3p, a karta graficzna GA GF8500GT 512 OC.

PCta używam głównie do programowania (phpD7/gEdit, VS2010/gcc) i czasem gry w WoW’a.

Jako takiego niemam problemu z dostępnością tego softu bo fizycznie na każdy mam licencje, ale delikatnie szkoda mi czasu na instalacje każdego.

Czemu miałbyś mieć 2GB ramu mniej pod windows 7 x64?

System zajmuje 2GB po starcie - może jakiś problem ze sterownik. Sam system działa responsywnie, ale te 2 z 6GB to dość dużo.

Windows 7 Pro, chyba że koniecznie musisz/chcesz mieć serwer to ostatni z listy. Problemów nie będzie.

Mi windows 7 x64 sp1 enterprise po uruchomieniu się zajmuje 1,15GB ramu, mam zainstalowane u siebie 4GB ramu.

windowsy mają tak że one biorą zawsze jakiś procent z ramu nie wiem ile ale im więcej masz ramu tym więcej do niego włoży w koncu jest granica ale raczej nikomu tyle ramu nie jest potrzebne a system zawsze może sam zmniejszyć swój udział w pamięci ram

Ten sprzęt wcale nie jest leciwy :slight_smile: zainstaluj sobie Windows 7 ale jeśli chcesz wykorzystac pełne 6GB ramu to tylko wersje 64 bitową.

Prawdopodobnie zdecyduje się na Win7 albo cywiliowaną wersję 2008 R2 - ale to dopiero w poniedziałek jak wrzuce dodatkową kość RAMu.