Czy jest sens instalować Windows Seven na Netbooku?

(Jacob) #1

Mam Netbooka Asus 1000H. Jest tam procesor Intel Atom, pamięć 2GB i grafika Intel Graphics Accelerator 900 no i dysk 160GB[/i. Mam na nim Windows XP, ale coraz bardziej brakuje mi niektórych funkcji z nowego systemu. Dlatego chciałbym zainstalować na nim coś nowszego...

Chciałbym się zapytać czy jest sens instalować na tym Sevena?

Jak według Was będzie się sprawował?

I czy dam radę odtworzyć na nim tryb Aero?

(Pawbrotm) #2

Najlepiej samemu sprawdzić i ocenić. Chociaż opinie np. na tym wpisie z blogu są raczej pochlebne.:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-na- ... 14385.html

(lukjac) #3

Jak sam spróbujesz to najlepiej będziesz wiedział, jak 7 działa na tym kompie :smiley:

(Tomasz Paziewski) #4

Jest sens. U mnie na MSI Wind U100 (Atom N270, 1GB RAMu i GMA945) chodzi z Aero, wydajność taka sama jak XP, a wygląda przyjemniej :wink:

(Yobartek) #5

Jest mnóstwo demonstracji na YouTube, gdzie jest pokazane działanie Win7 na netbookach. Po oficjalnej premierze Win7 ma się pojawić wersja Start/Basic czy jakoś tak, dedykowana do netbooków.

(Pawbrotm) #6

Jeśli już to Starter. Poza tym moim zdaniem pomysł z instalacją tej edycji w netbookach to poroniony pomysł - ta wersja jest tak okrojona ze wszystkiego, że aż jej żal.

(MarS) #7

Osobiście instalowałem Windows 7 RC Ultimate na MSI Wind U100x. Przepięknie chodzi :slight_smile:

(Jacob) #8

A czy w ogóle mój laptop spełnia wymagania minimalne tego systemu?

(MarS) #9

Będzie dobrze, naprawdę nie masz się czym przejmować tylko instaluj

(Jacob) #10

Zainstalowałem i jest rewelacyjnie... działa mi tryb Aero, system w ogóle działa bardzo dobrze. W końcu wygląda porządnie...

Tak więc na przyszłość wszystkim mówię - instalujcie ten system, naprawdę warto!