Czy jest sens kupować regulator obrotów wentylatora?


(Psembol) #1

Czy jest sens kupować regulator obrotów wentylatora !? Posiadam obecnie 5 wentylatorów do chłodzenia 3 są 12 v i 2 są 5 v posiadam do nich multiconector 4pin 2x 12v i 2x 5 v i chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś różnica miedzy tym rozwiazaniem dotychczasowym a regulatorem obrotów ?? Taki jeden z tańszych który znalazłem zamieszczam poniżej http://allegro.pl/aab-cooling-fc4-regul ... 33823.html i czy mogę do tego podpiąć zarówno te 5 v i te 12 v ?? Dzięki za chęć udzielenia odpowiedzi !!


(Heyapi) #2

- Napięcie wyjściowe: 6-12V +/- 10%

tylko te na 12V, niestety.


(Psembol) #3

A jest jakaś różnica np w wydajności miedzy tym multiconectorem a regulatorem obrotów ,czy poprawia on żywotność wentylatorów albo coś w tym stylu ??


(Michal Kolatek) #4

Multiconnector to nie regulator obrotów, tylko rozgałęźnik jak brakuje wtyków na płycie. Regulatory z potencjometrem lub dotykowe pozwalają na płynne ustawiane obrotów, i możesz je zmieniać podczas pracy kompa.

Obejrzyj sobie tą video recenzję:

http://chlodzenie.net/video/video-recen ... uch-black/


(Psembol) #5

No wiem że to rozgałęziacz ale w sumie po co sterować wentylatorami ? Nie lepiej żeby szły cały czas , żeby był ciągły przepływ powietrza ??


(Michal Kolatek) #6

Nie grasz czy nie obrabiasz np video, a przeglądasz neta to nie potrzeba Ci wysokich obrotów bo podzespoły pracują bez obciążenia to nie grzeją się za mocno i wystarczy jak masz mniejsze obroty i przy okazji nie ma szumu wentylatorów, odpalasz grę, to podnosisz obroty.


(Psembol) #7

Aha taka akcja dziekuję za pomoc !!

-- Dodane 07.06.2011 (Wt) 11:30 --

Regulator już śmiga dzięki tobi , moje 6 wentylatorków na pewno sie ucieszy z tego faktu :stuck_out_tongue:

Do zamknięcia !