Czy karta graficzna koliduje z ram/plytą główną?

Mam taki sprzęt:

IC2Duo E6300

2x512 RAM jakieś noname samsung i SIS

Asrock 775Dual Vsta

Amacrox Warrior 450

Radeon HD5770

Grafika działa ładnie pięknie, ale co chwile mi się wyłącza komputer chociażby w COD 4. Mam w szafce 2x2gb Good Ram, ale one nie podchodzą pod ta płytę główna (informatyk mówił całkiem coś innego). W planach mam kupno jakiejkolwiek płyty głównej do 300zlotych bo po zakupie grafy nie zostało mi wiele. Mam pytanie, jak bardzo grafika jest ograniczana, jak będzie ograniczana po kupnie nowej płyty głównej i jaka płytę główna najlepiej wybrać? Mam nadzieje ze procek jeszcze da rade parę miechów aż uskładam parę groszy na nowy, pewnie IC2Quad.

Ciężko powiedzieć o ograniczeniu,napewno nie uzyskujesz wyników w grach jak np inni na procesorach 4-rdzeniowych,ale uważam że jakbyś pokręcił swego proca to by chodziło w porządku,no i pamięci Ram masz małoi te wyłączanie się gier może być spowodowane tym że masz różne pamięci,ale to tylko przypuszczenia,a tu masz płyte http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=13039

Chciałbym też zauważyć , że Asrock 775Dual Vsta ma PCIe x4 zamiast x16 , to jeszcze dodatkowo zwalnia kartę graficzną i to bardzo.

Jeśli chcesz grać to wymiana płyty w pierwszej kolejności, no i ramu musisz mieć minimum 2 GB (zalecane 4 i więcej).

Co do pamięci to płyta ma 2 zestawy złącz DDR i DDR2. Proponuję włożyć pamięć jeszcze raz zwracając uwagę na to czy są dobrze osadzone w odpowiednich gniazdach. Jeżeli nie są to pamięci DDR3 to muszą działać.

A grafika ma podłączone dodatkowe zasilanie? Bo wygląda to na winę zasilania.

Pamięci RAM jest mało. Ta płyta obsługuje pamięci DDR1 LUB DDR2, można włożyć do dwóch modułów każdego z tych rodzajów, jednak nie można mieszać DDR1 z DDR2 (“DDRII and DDR are supported separately”). Obsłuży do 2GB, więc można wsadzić tylko jednego z tych GoodRAMów i resztę złączy zostawić puste.

Tu jest specyfikacja płyty dla zainteresowanych http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M … 5Dual-vsta

Faktycznie płyta obsługuje max 2 GB RAM więc może działać 1 kość 2GB prawdopodobnie lub 2 po 1GB.

Miałem tą płytę kiedyś i w niej najpierw 2 x 1GB DDR a potem 2x 1GB DDR2.

Jeszcze o czymś zapomniałem…

2GB w jednej kości jest mniej wydajne niż 2 x 1GB pracujące w dual chanel.

Hmm, a jaki masz zasilacz?? Wydaje mi się że wyłączanie komputera w trybie 3D (wymagające gry) może być spowodowane przez zbyt słaby zasilacz (ewentualnie niestabilne napięcia na nim pod obciążeniem - nie markowe zasilacze)

matijasek32 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zasilacz jest wymieniony w specyfikacji i jeśli chodzi o firmę to jest wszystko w porządku.

Jednak nie znaczy to, że amacroxy są niezniszczalne.

Dobrze byłoby gdybyś podał napięcia z BIOS’u ewentualnie zmierzył miernikiem jeśli masz możliwość.

Zainstaluj również everest i wklej screen z temperaturami.

Dobrze byłby zrobić skan memtestem.

Jaką masz zainstalowaną wersję catalystów?

Płyta główna na dość słaba, pasowałby wymienić. Zerknij w jakim stanie są kondensatory na płycie.

Coś takiego było by w podanej cenie rozsądnym wyborem:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=13039

Pozdrawiam

Ok, nie jestem laikiem i nie wpiąłbym nigdy ddr3 do wejścia na ddr2. Jedna kość prawdopodobnie to 400mhz a druga 667mhz, a więc różności. Co do temperatur to procek 50 stopni, rdzenie nawet pod stresem 65max. Grafika nowiutka wczoraj kupiona, a radiator z wentylatorem na procesorze wymienione. Płyta jest typowo biurowa, wiem. Moje pytanie to takie, czy procesor razem z 2x2gb good ram 800mhz(mam je w szafce, ale nie działają z tą płytą główną) i radeonem hd5770 będzie pracował jak należy. Z płyt głównych interesuje mnie jakaś tańsza, aczkolwiek musi posiadać szynę przynajmniej z 1333(bodajże) do czterordzeniowego procesora, którego planuję kupić. Amacroxa też niedawno kupiłem, sprawuje się świetnie, a napięcia w biosie jak należy.