Czy karta graficzna może pęknąć?

Siemka ostatnio zajrzałem do kompa i chciałem porobić kilka zdjęć i wiem ze to co powiem jest dziwne i głupie ale mam karte graficzną GTX 970 Armor i cały radiator i wentylatory trzymają sie na ciękiej płytce i czy jest szansa albo był przypadek ze komuś sama z siebie pękła karta lub podczas przenoszenia kompa mówiąc przenoszenie nie myśle o upadku oto zdjęcie jak to wygląda

 

http://www34.zippyshare.com/v/57h6dtSy/file.html

http://www34.zippyshare.com/v/JSMJ1gpJ/file.html

Mógłbyś wrzucić te screeny na coś normalnego, jakiegoś imgura lub tinypica? Karta może pęknąć lub wygiąć, w szczególności jeśli chłodzenie jest ciężkie, a ktoś obsługuje się ze sprzętem niedelikatnie. Zawsze można dołożyć backplate’a, jeśli karta nie ma tego fabrycznie - to sporo daje.

Karta ma 2 punkty mocowania - Śledz do obudowy + złącze pci-e. Wręcz nierealne aby przy przenoszeniu coś tam mogło pęknąć.

Chłodzenie jest lekkie bo to aluminium + obudowa z plastiku. Najwyżej może wyskoczyć ze złącza.

 

Nosimy w pionie.

 

Wożimy autem w poziomie - bo tu drgania mogą jednak coś zmęczyć.

 

 

Bardziej bym tu obawiał się o chłodzenie procka niż o grafikę.

przy normalnym użytkowaniu nie ale jak z pceta zrobisz piłkę do nogi to całkiem możliwe.

Okej dzięki a dlaczego o chłodzenie procka ?

Bo ma mniejszy punkt oparcia, w innym miejscu środek ciężkości, większy ciężar.

Ale jest solidnie przykręcone więc raczej chyba nie spadnie ?

Karta graficzna jest też przykręcona a jednak o nią pytasz.

 

W 90% przypadkach kiedy widziałem jakies szkody spowodowane przenoszeniem, upadkiem czy nawet skopaniem komputera (tak, mieliśmy takiego gracza co kopał i bił jak przegrywał).

Było urwanie się mocowania chłoadzenia na procesorze.

 

Chyba tyle w temacie bo można by drążyć do końca świata.

 

Firyka - Coś co wystaje, jest długie i ma na końcu Coś ciężkiego. Często opada albo się urywa :stuck_out_tongue: “Łapkozaury”

No ale jeśli przenosi sie w pionie z jednego pokoju do innego lub z biurka na podłogę to raczej małe szanse na urwanie sie mocowania na procesorze a co do tego gracza to widoczne rodzice za dużo kasy mają i sie mu coś pomyliło komputer a piłka :wink: