Czy karta graficzna/zasilacz będzie działać?

Witam, mam w planach kupienie karty graficznej i zasilacza, ale nie wiem czy będzie dobrze działać.

Mój sprzęt:

  • Procesor Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2x2.20GHz

  • Płyta główna ASUSTeK Computer P5VD2-VM/SI

  • Aktualna karta graficzna NVIDIA GeForce 8400 GS 256MB

  • Aktualny zasilacz GoodWatt 400W <- oczywiście najpierw kupie zasilacz potem kartę

Chcę kupić:

  • Kartę graficzną GeForce GTX 550 Ti 1GB GDDR5 128bit

  • Zasilacz COOLERMASTER 700W

Pytania

  • Czy karta graficzna będzie dobrze chodzić z tą płytą główną, procesorem etc.?

  • Czy zasilacz będzie dobry do tej płyty głównej, karty graficznej etc.?

  • Czy ten zasilacz i ta karta graficzna to dobry wybór?

  1. Procesor będzie bardzo ograniczał kartę

  2. 700W ? Wystarczy 450W :smiley:

  3. Karta dobra, zasilacz za dobry ;p

  1. tak

  2. tak

  3. tak, ale według mnie wymiana procka by się przydała - w wielu grach już dwujajowce nie dadzą sobie rady, i karty nie wykorzystasz w pełni.

Zasilacz stanowczo za mocny na tą konfigurację, chyba że chcesz na zapas mieć moc - 450W wystarczyłoby, 500W byłoby optymalnie z zapasem. Procesor przydałoby się wymienić (np. na Q9300) i wtedy by było OK :wink:

No i jeśli chcesz wydać na tego 550Ti ~500zł to bierz HD6790 http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap … 46375.html

No i na pewno karta będzie się nudzić przy tym procku :slight_smile:

Do tej płyty nie wsadzi procka 4 rdzeniowego ,max 2 rdzenie na szynie 1066mhz

Zależy który to dokładnie model zasilacza, za ile zasilacz i kartę możesz nabyć oraz czego od karty wymagasz (w niektórych nowych grach ledwo sobie daje radę a w DX11 już praktycznie jest bardzo słaba).

Jeżeli autor nie potrzebuje karty na już, to warto poczekać do premiery układów nowych - strzelam, że HD7770 będzie kosztował w okolicach 500 może trochę więcej, a wzrost wydajności ma być.