Czy karta graficzna ze złączem 2.1 zadziała na płycie ze 1.0

Akurat ta karta pobiera max 125 W, a więc tutaj chyba chodzi o cały zestaw.

Ale mowa o 550Ti, której TDP nie przekracza 120W.

W praktyce pobór mocy nie powinien przekroczyć wartości TDP, chyba że karta jest (fabrycznie) podkręcona.

Wiem, tylko dziwne że jest pokazany pobór prądu całego zestawu, 200w na GTX460? Więcej to pobiera komputer nr. 2 z mojego opisu. Patrząc na specyfikacje podkręconej fabrycznie karty GTX550 Ti od Asusa, podaje że 150w pobiera. Czy jest możliwe że typowy komputer z tym GTX’em który ma pobierać 130w może w idle pobierać 115w #-o a w stresie 270w?

Nowoczesne karty mają bardzo mały pobór prądu bez obciążenia (10-40W), więc jak najbardziej jest to możliwe.

Te idle to mówimy o pulpicie i Firefoxie czy kompletnym nie używaniu peceta? A jeżeli chodzi o stres to te 150w zapowiadane przez Asusa będzie?

To już zależy od konkretnego testu, ale na ogół jest to nieużywany komputer, tzn. uruchomiony jest tylko system, bez zbędnych (obciążających) programów jak np. przeglądarka czy media player.

Skoro producent podaje do 150W, to być może jakaś wersja tej karty tyle pociągnie w stresie.

Ok, dzięki za pomoc, tylko podczas rutynowego czyszczenia peceta rozebrałem zasilacz i okazało się że się zaczynają topić te żółte gówienka :smiley: . Teraz muszę kupić nowy (tak czy inaczej, by były fajerwerki), i teraz się zastanawiam, lepiej tego czy ten? Zauważmy że ten Chieftec ma 80+ sprawności, lepsze zabezpieczenia, i podobno dłuższe kable, zaś OCZ nie ma tej sprawności ale za to ma 2 wtyczki PEG, dobre do SLI albo kart prądożernych. Ja specjalnie się na tym nie znam, więc polegam na tobie.

Każdy producent daje jakiś zapas, to pewnie tutaj też są sporadyczne sytuacje, w których karta tyle pobiera.

Co do zasilaczy, to jeden i drugi się nada. Ja akurat mam OCZ z certyfikatem 80+ bronze i nie narzekam. Inni mogą mieć Chiefteca i też pewnie nie narzekają. Tutaj raczej rozchodzi się ile A ma na głównej linii i jak widzę to różnice sięgają 1 A, dodatkowo ten certyfikat. To lepiej brać z certyfikatem.

Ok, czyli ten Chieftec. Kiedy już miałem kupić kartę w ostatniej chwili zorietowałem się że są 2 wersje tej samej karty (od asusa). Jest lepsze chłodzenie, ale mniejsze zegary o 15mhz. Tak to czym one się różnia? Wydajnością? Architekturą może? Ta którą chce kupić http://www.morele.net/karta-graficzna-a … az-419077/ i ta którą zobaczyłem http://www.morele.net/karta-graficzna-a … d5-379410/ .