Czy karta grficzna będzie kompatybilna?

Witam serdecznie. Mam Płytę główną Gigabyte p4 titan GA-8IPE1000 series z Intel 865PE chipsetem. Pytanie moje brzmi czy Katra graficzna GeForce 9500GT 1GB DDR2 128bit PCI-E bedzie pasowała i czy moja płyta głowna ją udźwignie.? Jeżeli nie to moglibyście podać jakies alternatywy w tym przedziale cenowym?

Nie będzie kompatybilna. Twoja płyta ma złącze AGP, a proponowana przez Ciebie karta PCI-Express.

Jaką masz resztę sprzętu (procesor,RAM, zasilacz), do czego używasz komputera i z jakiej przyczyny wymieniasz kartę graficzną?

Z tego co wyczytałem w Internecie to ta płyta główna nie posiada złącza PCI-Express, więc nie podłączysz do niej tej karty. Musisz szukać karty ze złączem AGP :slight_smile: Powiedz jeszcze jaki masz zasilacz

AGP NVidia: http://allegro.pl/13021_agp_nvidia_geforce.html

AGP Radeon: http://allegro.pl/13020_agp_ati_radeon.html

nie mam pojęcia jaki mam model, a nie mogę teraz sprawdzić. Wiem że niedawno był wymieniany więc powinnien dać radę. A wiecie może czy są karty graficzne agp 1gb bo 512 jak na te czasy to trochę za mało. Karta jest mi potrzebna bo windows 7 nie za bardzo chce pracować z moja 128mb noi też trochę do gier. Ale już minimalnie

Edit:

allegro.pl/item1177707039_gigabyte_hd4650_4650_1gb_ddr2_agp_x8_hdmi_zabrze.html

Będzie ?

Podaj resztę sprzętu…

Jeżeli płytę masz tylko z AGP to śmiało można przyjąć cały komp jest już “leciwy” Co za tym idzie nie widzę sensu pakowania w niego karty za ponad 300zł a tym bardziej upierania się że musi posiadać 1gb pamięci.

Podaj konfigurację całego sprzętu łącznie z zasilaczem. Może uda się coś z tego sensownie sklecić za małe pieniądze.

o’rly?

to nie wina pamieci ani jej ilosci na karcie, lecz malej ilosci RAM, slabego procesora i konfiguracji/ustawien systemu - win7 ultimate 32bit chodzi bez problemow na gorszym sprzecie u mnie: athlon 2500+ (barton 1.8ghz), gf6800gs 128mb ddr, 40gb barracuda 7200.7 i 2gb ram ddr400 - calosc wywala sie dopiero na 720p (tnie, choc daje sie ogladac) i 1080p (tu juz dysk nie nadaza z buforowaniem a karta ze szczegolami)

do 100zl powinies dostac starsza karte na AGP np. gf7600 lub x1900/1950 - karty spokojnie wystacza do Twoich potrzeb

Pentium 4 2.4GhZ, 1,5gb ramu. Czyli powinno działać, ale raczej nie działa. Zobacze te karty, jednak wolałbym coś mocniejszego :wink:

Winows 7 kategoruje mój system do oceny 2, ponieważ najniższy wynik ma właśnie Katra graficzna i wydajność dla interfejsu Aero.