Czy karta może uszkodzić się po włożeniu do innego slotu AGP

no i?

przy takim samym napięciu może pobierać więcej energii.

no ale nic, według Ciebie polopolo1991 mam podłączyć, i jak to napisali inni ryzykować?

http://pl.wikipedia.org/wiki/AGP

Im starsze AGP tym większe napięcie daje.

Podstawowa znajomość fizyki się kłania - już nawet w gimnazjum to było…

ja znalazłem w podręczniku do przyrody w 6 klasie :stuck_out_tongue:

No to ładnie ;p mi świtają tylko lekcje fizyki z gim, do podstawówki moja pamięć już nie sięga ;p

A wracając - karta moim zdaniem nie powinna się spalić, w końcu karty ze złączem x8 działają pod agp x4 i na odwrót. Co prawda nie dam głowy, że tak samo jest z x1 i x2, ale na 100% mój GF 2 ze złączem x4 działał na agp x2.

(alem namieszał z tymi x’ami ;p)

reasumując.

karta z AGP 8x działa najczęściej na x4, mało tego, karty pod x4 działają pod x2 ;), więc skoro karta 8x działa na x4 to czemu by miała uszkodzić się na x2/x1, jeżeli inne x4 działają na x2/x1 8)

teraz to ja namieszałem :))

Sprawdź jaką wersję AGP masz na płycie Everest i szukaj w mikroukład pł gł.

z 6600GT płyta może paść, może mieć słabą sekcję zasilania AGP, 6600GT ciągnie w okolicach 70W.

Tobi

sprawdzę i podam jutro (pracuje na innym komputerze).

To jest AGP 6600 tz. zwykła. Ma dodatkowe zasilanie typu “molex”.

Automatycznie zmieniają się w AGP x4 i x8 wtedy karta ma 2 wcięcia i może działać na tych dwóch napięciach.

Niestety płyty AGP x1 i x2 miały ustawione na sztywno napięcie a karty AGP x8 są kompatybilne w dół o jeden poziom, czyli x4.

Karta AGP x4 i x8 włożona do slotu AGP x2 rozpozna go jako x4 i “pomyśli” że dostanie napięcie 1,5 a tu bach płyta poda jej 3,3V.

Pomyśl teraz że ktoś ci wmówi że w kontakcie płynie 12V i bedziesz o tym przekonany ale jakie zaskoczenie będzie kiedy włożysz do niego palce a okaże się że tam jest 230V??

Ups :lol: :stuck_out_tongue: pomyłka

ja mam GeForce’a 5200FX 128mb a na płycie mam agp 8x. Mam resety. Czasem. Czy ta karta idzie na AGP 8x bo nie jestem pewien. Może dlatego, że nie obsługuje slotów większych niż 4x i napięcie za niskie?

nie będę ryzykował, karta mi przyszła, ale jednak za duże ryzyko.

kartę lepiej odsprzedaj, nazbieraj na nowy komputer i będzie to lepsze rowiązanie

ale karta jest nie dla mnie!, ja handluje części komputerowymi, i tylko mnie tak kusiło ją przetestować 8)

mam kilka komputerów, i mam też drugą taką kartę tyle że na PCI-E

Złączono Posta : 12.11.2007 (Pon) 17:08

ejjj ludziska, na karcie pisze:

to chyba adekwatnie dyskryminuje wsytystkie domysły i spekulacje karta powinna działać na AGP 2.0 i żadnych dymów być nie powinno

Zasiłke mam słabą bo 230 chyba, no ale na odpalenie by chyba wystarczyło czy też nie?, nie chce grac na niej tylko sprawdzić czy działa :wink: ot tak 8)

Złączono Posta : 12.11.2007 (Pon) 17:26

na AGP 2.0 czyli między innymi na AGP x2

Tylko sprawdź czy łapiesz się na AGP 2.0 mikroukład pł gł > mostek północny w dół kontroler AGP

Firma?

Jak masz kilka kompów to w którymś pewnie jest silniejszy.

Tobi

w zasadzie się łapie ;))

agpov3.th.jpg

zasilacz firmy KME 230W.

No niby mógłbym przełożyć z innego jednak, w reszcie mam takie niepewne zasiłki (rozkręcane przerabiane prze zemnie).

Gdybym podłączył tylko dysk twardy kartę i płytę główną to moim zdaniem powinno uciągnąć.,

Złączono Posta : 12.11.2007 (Pon) 17:57

nie podoba mi sę wersja AGP :((

Nie bardzo

Wersja AGP 1.00 , będzie dym 3.3V

KME, ciężko coś powiedzieć, może coś jeszcze pisze np manufactured by delta electronics, fsp group inc. czy coś innego.

Karta 70W, reszta nie wiele, jak karta ma dodatkowe zasilanie z +12V, zasialcz stary z nikłą +12V, następne źródło ognia linia +12V może nawet nie przetrzymać ekranu POST.

Tobi

przed chwilą się zorientowałem spojrzałem że wersja 1.0, no nic daruje sobie, ale dzięki ;), wiele się nauczyłem :slight_smile:

Złączono Posta : 12.11.2007 (Pon) 17:59

reszta to tylko podpis wyprowadzeń. Dzięki, mimo wszystko już daruje ;))

Jeśli płyta ma AGP x8 a karta ma x4 to płyta startuje w trybie AGP x4 tak jak karta. Wszystko wtedy działa normalnie

działa ta karta teraz na AGP x4, tylko jest problem (znaczy się znajomy ma), że karta bardzo wolno chodzi, gry mu sie wolno ładują i w ogóle, ja obstawiam żę sterownik, a Wy?

A reszta konfigu (z zasilaczem)?