Czy karta nvidia gt610 i gt630 są dobre do gier?

Jak w temacie? Mam hd6450 i jest kipska :frowning:

Złom nadający się nie do gier a do “super zestawów dla gejmerów na allegro z spółce z procesorem 4x3 = 12GHz i zasilaczem 350W”.

Te karty nie nadają się do gier.

Najlepiej napisz jakie masz podzespoły:

  • procesor

  • płyta główna

  • ram

  • zasilacz (marka, a nie moc)

Ile możesz wydać na kartę graficzną (nowa, czy może być używana?)

W jakie gry chcesz pograć (w jakiej rozdzielczości)?

Datale obojętne (czasem) oczywiście nie mam zamiaru szpanować w bt3 na full datach^^ tylko np gta 4 na średnich w 1680xa tej drugiej nie pamiętam :smiley:

komp to zajżyj do tematu czarny ekran po intro w gta 4 ulepszę go do quada i 4gb ram płyta jeśli to płyta p5kpl-vm stara :frowning: zasilacz nie wiem zobaczę.

budrzet max 500zł ale to nie znaczy że macie dawać przykłady za 500 :).

Nie rozumiem postu kolegi powyżej z tym sprzętem do…

Chodziło mi o to że opisują badziewne karty jako dobre bo mają 2 GB pamięci i DirectX 11 a niezorientowany klient się na to nabiera.

Może jakiś GF GTX 550Ti? Jest za ok. 450 zł lub za 500 z lepszym chłodzeniem.

Wymienione karty są bardzo mało wydajne a często montowane w “super zestawach” wystawianych na allegro, które do gier to się jednak nie nadają pomimo opisu

Możesz to łatwo sam porównać korzystając np z http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

No bo te karty graficzne nie zostały zaprojektowane pod gry tylko do prac biurowych/multimediów. Mają bardzo okrojone procesory graficzne (ale “nowoczesne” więc się sprzedają) i dużo powolnej pamięci ram (bo tania i duża ilość ramu wygląda na pudełku).

W tej cenie Radeon HD7770, szybszy i bardziej energooszczędny od GTX550Ti

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/ … on/27.html

Co do Quada; do tej płyty chyba nie ma sensu, bo jest za słaba do OC, RAM DDR2 też drogi.

Także najpierw kupiłbym grafikę, a później sprzedał stare podzespoły i kupił coś nowego z DDR3 na Socket 1155, ewentualnie AM3+.

jeżeli chcesz coś w cenie do 250 zł to masz AMD radeon hd 6670 a jak cos mocniejszego to hd6850 bądz hd6870

Do tej serii radków wolę nie wracać tanie=słabe i co do tego to wolę mieć quada i 4gb ramu zamiast kombinować ze sprzedarzą. bardziej raczej wolę radki alę thx za odpowiedzi :slight_smile: