Czy karta wejdzie na moją płytke główna?

(Dudas bad boy) #1

Siema. Więc mam takie pytanie. Kupuje sobie w przyszlym tyg. karte graficzną Radeona 9600 pro i myśle ze na moją płyte główną to wejdzie ale chce być pewien na 100% oto screen mojej płytki.

852a6de564e5156em.jpg

I musze jeszcze wymienić w kompie procesor i płyte główna i co byście polecili tak do 300zł?? pod tą karte graf. na złącze agp.

(Drojek15) #2

Grafa podejdzie bez problemu, a za 300zł to raczej nic nie kupisz ciekawego, powiedz jeszcze jaki masz obecnie procek.

(Dudas bad boy) #3

Amd althonXP, 1466MHZ (11x133) 1700+.

Tyle ze chodzi mi ze jak wymienie sama płytke główną to na ten procesor pamięć ddr2 mi nie wejdzie.

(Piojarek) #4

a po co CI wymieniac plyte glowna ktora by obslugiwala nadal ten procesor? jak juz wymieniac to np. na AM2 a wtedy ten procesor odpada i karta na AGP raczej tez... i wtedy zamontujesz sobie DDR 2 choc dla mnie rownie dobre jest DDR 400

(Dudas bad boy) #5

Ale wtedy płyta główna nie obsłuży ddr2? Czy to tylko zależy od procka?

(Piojarek) #6

z tym procem co masz aktualnie DDR2 nijak nie pojdzie... (ale moim zdaniem roznica miedzy DDR2 a DDR w AMD jest tylko kosmetyczna wiec nie ma sie co pchac w to na sile, tylko wtedy jesli planujesz zakup AM2)

(Wigrus1) #7

Dudas bad boy nie kupuj płyty, i to na dodatek na socket A :!:

Proca widać, że masz do kręcenia, zmieniasz chłodzenie na wydajniejsze, dokupujesz zasilacz (ten athlon to chyba ciągnie z 5V, dobrze mówię? jak tak to fortron 400W)

i kręcisz jak najwięcej. A grafę to r9700 kupuj :!: