Czy Kaspersky zabezpiecza wszystkie przeglądarki jednakowo?

Mam Kaspersky Internet Security Home Edition. Wiem, że program skanuje ruch w sieci. Jednak mam wątpliwości, czy w takim samym stopniu zabezpiecza np. “liska” jak IE. A wątpliwość moja bierze się stąd, że w opcjach KIS jest: “Blokuj niebezpieczne skrypty w Microsoft Internet Explorer”. Nie ma natomiast nic o innych przeglądarkach. Chciałbym zainstalować właśnie “liska”, ale zastanawiam się, czy nie obniży to stopnia zabezpieczenia komputera. Może ktoś ma fachową wiedzę na ten temat?

Według mnie kaspersky zabezpiecza tak samo dobrze obie przeglądarki tyle że ta opcja dotyczy tylko IE :wink: Przynajmniej tak mi się wydaje. Korzystałem z niego kiedyś i byłem zadowolony.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Wyślę jeszcze pytanie do Pomocy Technicznej Kaspersky’ego. Na pewno rozwieją moje ostatnie wątpliwości. Jeszcze raz wszystkim dzięki.

to jak dostaniesz odpowiedź, to pochwal się nią.

Jeśli KIS skanuje i analizuje ruch na porcie 80, to robi to zanim jeszcze przeglądarka dostanie kod strony. W takim przypadku przeglądarka nie ma wpływu na poziom i efektywność zabezpieczeń KISa. Ale czy tak jest to nie wiem, warto by się o to zapytać pomocy technicznej.

OT > KOSZ

Uważam iż Kaspersky chroni przeglądarki jednakowo , jednak jeżeli używasz IE + Lisek polecam SpywareBlaster , doskonałe uzupełnienie dla IE i Liska jak i programu chroniącego , i raz na tydzień update programu.