Czy Kaspersky zabezpiecza wszystkie przeglądarki jednakowo?


(przemox) #1

Mam Kaspersky Internet Security Home Edition. Wiem, że program skanuje ruch w sieci. Jednak mam wątpliwości, czy w takim samym stopniu zabezpiecza np. "liska" jak IE. A wątpliwość moja bierze się stąd, że w opcjach KIS jest: "Blokuj niebezpieczne skrypty w Microsoft Internet Explorer". Nie ma natomiast nic o innych przeglądarkach. Chciałbym zainstalować właśnie "liska", ale zastanawiam się, czy nie obniży to stopnia zabezpieczenia komputera. Może ktoś ma fachową wiedzę na ten temat?


(Góral105) #2

Według mnie kaspersky zabezpiecza tak samo dobrze obie przeglądarki tyle że ta opcja dotyczy tylko IE :wink: Przynajmniej tak mi się wydaje. Korzystałem z niego kiedyś i byłem zadowolony.


(przemox) #3

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Wyślę jeszcze pytanie do Pomocy Technicznej Kaspersky'ego. Na pewno rozwieją moje ostatnie wątpliwości. Jeszcze raz wszystkim dzięki.


(Grzegorz Ch) #4

to jak dostaniesz odpowiedź, to pochwal się nią.

Jeśli KIS skanuje i analizuje ruch na porcie 80, to robi to zanim jeszcze przeglądarka dostanie kod strony. W takim przypadku przeglądarka nie ma wpływu na poziom i efektywność zabezpieczeń KISa. Ale czy tak jest to nie wiem, warto by się o to zapytać pomocy technicznej.


(Joan Sunshine) #5

OT > KOSZ


(Lost World) #6

Uważam iż Kaspersky chroni przeglądarki jednakowo , jednak jeżeli używasz IE + Lisek polecam SpywareBlaster , doskonałe uzupełnienie dla IE i Liska jak i programu chroniącego , i raz na tydzień update programu.