Czy każdy telewizor LCD/LED da się podłączyć do laptopa/PC?

Pytam bo się zdziwiłem przeglądając monitory w sklepach internetowych Oto jeden z przykładów:

http://www.x-kom.pl/p/120554-telewizor- … 0-led.html

Dlaczego pisze “Możliwość podłączenia PC - Nie”?

Myślałem że jeśli telewizor ma wejście hdmi to można go podłączyć do każdego kompa z hdmi. Jak to w końcu jest???

Witaj,

sądzę, że może chodzić o to, że nie ma wejścia VGA (albo D-Sub - jak kto woli), które głównie kojarzone jest z możliwością podłączenia peceta.

Druga sprawa to tzw. overscan. Fizycznie podłączysz komputer pod telewizor ale możesz mieć obraz rozciągnięty poza obszar widoczny (na moim Panasonicu nie widać np. paska zadań i paska tytułu okna). Podejrzewam, że informacja o której piszesz dotyczy tego przypadku - telewizor nie odróżnia sygnału z komputera od np. sygnału z odtwarzacza DVD lub dekodera gdzie ta funkcja nie przeszkadza. W moim telewizorze w specyfikacji też był wpis o braku możliwości podłączenia PC. Na pewno nic nie uszkodzisz w TV ani w komputerze jak podłączysz i przetestujesz.

Ja mam Philipsa i mogę podłączyć go do komputera jak najbardziej, ztym, że ja też mam u siebie w telewizorze otwartą przeglądarkę internetową, która działa sprawnie i specjalnie nie musze się bawić w podłączanie kabli. Wiem też, że w nowych tych Philipsach jest taka opcja, jak miracast, to się z kolei tyczy smartfonów, można grać sterując na komórce, a widzieć i słyszeć dźwięki z telewizora.