Czy Kernell32dll w 98 można zastąpić Kernell32dll z winXPpro

Mam Avasta pro(wcześniej miałemNortona,ale cholernie mi mulił Photoshopa i cały system-przy uruchomionych paru"pojemnych"programów)i jestem bardzo zadowolony. Przy Nortonie 3x w ciągu 5 miesięcy stawiałem Windę,teraz pół roku mam czysto i spokój.Używam do niego Sunbelt Kerio Personal Firewall’a(ponoć dobrze ze sobą współpracują).

Mam jednak pytanie,czy zabezpieczone w kwarantannie 3 pliki systemowe Win32(mam WinXPpro)są takie same jak w Win98?

Kolega ma Noda32,który mu je usunął,ja zainstalowałem mu AVasta home’a (z którego już się cieszy,bo komp.wreszcie mu się “rozruszał”),ale muszę zainstalować mu brakujące pliki,bo nowo zainstalowana Picasa2 bez Kernell’a32 nie chce się uruchomić.

Czy mogę skopiować mojego Kernella32 z WinXP pro i wkleić mu w Win98?

Pozdrawiam…

Nie. Nie możesz zastąpić plików z Windows 98 tymi z Windows XP (zresztą nawet nie wiem czy mają takie same nazwy. Dawno już W98 nie widziałem :slight_smile: ). A już na pewno nie jednego z najważniejszych plików systemu operacyjnego, podstawowego składnika jądra.

A przy okazji. Avast tych plików nie usunął z systemu. Gdyby to zrobił nie uruchomił byś więcej Windows - z powodów j.w.

Pliki znajdujące się w kwarantannie Avasta (kernel32.dll i jeszcze jakieś dwa inne) umieszczane są tam podczas instalacji tego antywirusa (albo przy pierwszym skanowaniu czy też tworzeniu bazy VRDB - nie jestem pewien). I nie dlatego, że są już zawirusowane ale na wszelki wypadek, żeby było można je przywrócić właśnie po zawirusowaniu czy innym uszkodzeniu.

albo masz w kwarantannie avasta kerneLL.32, który jest znanym wirusem

(2l!) - w systemie jest zawsze kerneL.32

bez pliku kernel32.dll nie ruszy windows, przecież to jest jądro systemu.

możesz podać, jakie to konkretnie pliki?

Pliki w kwarantannie Avasta to ;kernel32.dll, winsock.dll, wsock32.dll.

Wiem,że to są bezpieczne pliki 8) Chodziło mi tylko o to czy można ich użyć(tych moich z XPpro) u kolegi zamiast jego brakującego kernel’a32…coś tam…(długa nazwa) w win.98.

Dzięki bardzo,już rozumiem w czym rzecz… :wink: Nie znałem przeznaczenia i właściwości tych plików,choć wiedziałem,że są ważne. :slight_smile:

Od miesięcy koledze radzę wymianę systemu,ale jest strasznie oporny :?

Wygląda na to,że mu tych plików nie brakowało,ale coś z nimi było nie tak,albo były nie takie jakich potrzebuje Picasa2(chociaż uruchamiałem go w trybie zgodności z 98 :? ) Będzie musiał poradzić sobie inaczej…,a na razie przeinstalował z płyty swojego W98 :stuck_out_tongue:

Jestem fotografem,a nie specem od pecka,ale na ile potrafię pomagam kolegom,którzy nie wiedzą gdzie i kogo zapytać :smiley:

Pozdrawiam i dzięki bardzo… :slight_smile:

może w prosty sposób podmienić dane pliki, start-> uruchom

gdzie następnie wyodrębnij(zamienić) pliki.