Czy kod aktywacyjny z HP pasuje do Ultimate?

Mam Della z fabrycznym Windows 7 HP po angielsku, + oprogramowanie Dell. Na spodzie oczywiście naklejka z kodem. Mam także w zanadrzu dysk DVD z W7 Ultimate. Komp już się nieco muli, i rozważam czystą instalację Ultimate, j.polski ofc, i spróbuję dograć sterowniki. Czy kod aktywacyjny będzie zgodny z Ultimate? czy reszta moich planów się powiedzie? ;>

Nie kod jest zgodny tylko z Win 7 HP więc do Ultimate nie będzie pasował :stuck_out_tongue:

czy wygrywając w lotto 1 mln zł to możesz iść do niech po 2 miliony

odpowiedz jest prosta nie

laptopy mają partycje recorvery więc z niej możesz przywrócić system

Nie wiem jak to jest z 7, ale ja na laptopie instalowałem kiedyś Vistę z płyty z Ultimate, a do laptopa miałem licencję na Vistę Home Basic. Podczas instalacji, po wpisaniu klucza z HB zainstalowała się taka właśnie wersja. Może z 7 jest podobnie? Zainstaluje się taka wersja, od jakiej klucz wklepiesz.

tak wlasnie powinno byc, o ile klucz nie jest jakos wersja producencka przypisana tylko do ich wlasnych kompilacji

To tak nie działa w Windows 7, faktycznie działało w Viście. W Windows 7 na płycie znajduje się plik ei.cfg który określa “rodzaj” systemu się na nim znajdującego (SKU, kanał dystrybucji). Usunięcie tego pliku dopiero spowoduje, że będzie można wybrać SKU (na płycie z Ultimate prawdopodobnie będzie można wybrać Home Premium).

A kto daje możliwość zamiany z HP na Ultimate za 800 zł i więcej. [-X