Czy komercyjne antywirusy spowalniają bardziej?

Witam! Mam pytanko a mianowicie czy komercyjne antywirusy spowalniają bardziej niż te bezpłatne??

heheheheheheheheheehehehehe :lol:

a czy kanapka sprawi ze bedziesz grubszy jak ją kupisz w barze czy mama Ci zrobi w domu? :twisted:

Nie musisz od razu tak gwałtownie odpowiadać po prostu chcialem się dowiedzieć bo kiedy np. używałem programu NOD32 2.5 to komp mi spowalnial niemiłosiernie tak samo z kasperskym i mks-em oraz arcavirem dlatego kiedy uzywam bezplatnych antywirusow to komp chodzi szybciej nie wiem czym to jest spowodowane może wymaganiami??

AZPR - piaskownica takie posty

Franki nie ma reguły. Powiem więcej: czasem antywirus spowalnia mocno pamięci, a mniej pracę na plikach, czasem odwrotnie. Jeśli chodzi o obciążenie, jednym z najmniej żernych programów będzie AntiVirenKit firmy G data.

http://free-av.com/ < to zainstaluj cos dobrego… a jak nadal bedzie Ci komp spowalnila to znaczy ze masz ładny bajzel w systemie :twisted:

Na pewno nie mam bajzlu w systemie ponieważ nie dawno go czyścilem i na dysku i w obudowie a czyszczenie wykonuje co okreslony czas :mrgreen:

każdy antywirus ma podawane minimalne wymagania i zalecane można się jakoś zorientować że mamy słaby komputer względem tego jednak jak może nie zauważyłeś na forum wiele razy pisane jest o tym :wink: tak więc polecam :szukaj:

bukosss właśnie Cie tam wołali

Każdy antywir spowalnia kompa :]

BuBos18 święta prawda co napisales :slight_smile:

z tym bym sie nie zgodził :wink:

Każdy program w jakimś stopniu spowalnia komputer, a szczególnie działający w tle .

Napisz konfiguracje sprzetu.

Celeron 433 Mhz i 192 MB ram

Probowałem już następujacych antywirów

Kaspersky 5.0

NOD32 2.5

MKS 2005

ArcaVir 2006 i 2005

I niestety wszystkie te wymienione spowalniają mi kompa :cry: i to jest dowód że moj komputer nie nadaje się do komercyjnych programów :cry:

To jeżeli nod spowolnił ci komputer to ju z nie wiem co Ci polecić.

W pracy ma dziadki z win 98 celeron 300 i 64 MB RAMu i mi nie spowalnia.

Z darmowych spróbuj AVP bądź avasta, ten pierwszy zabiera mniej zasobów systemowych.

a co powiecie o AVG Free Edition?? :smiley:

Nie jest zły, ale i tak spowalnia :stuck_out_tongue: Ja nie używam takich programów :]

A może poprostu powinienem zainstalować Windows 98 bo kiedy mam XP Pro z SP2 to ten antywir mi muli i kiedy się uruchamia to system zatrzymuje się na napisie “Zapraszamy” i nie chce iśc dalej dopiero gdzieś tak po 5 minutach uruchamia mi się system wraz z tym antywirem

Tylko prosze nie mówić że jestem tzw. “kamikadze” bo zainstalowalem XP-eka na takiej starej maszynie nie wiem jak to zrobiłem ale mi jakoś nie muli choc wszystkie usługi i styl WinXP “luna” jest włączony :mrgreen:

Dodam także że na Win98SE nigdy nie sprawdzałem jak ten antywir działa