Czy komputer powinien byc zabezpieczony antwirem?

(Ricardo20) #1

Pytanie może jest naiwne ale mam taki o to problem dawniej miałem zabezpieczony komputer avastem, kerio oraz adaware chociaz byl sprawdzany log na forum i był "czysty' to inne osoby tez korzystajace z tego kompa stwierdziły ż e sie im zawiesza że jest wirus i zrobiły format zainstalowałem po formacie kerio Antiwir personal , adaware oraz odkurzacz 9.3.08.05.430 no i druga osoba stwierdziła że był jakis pasek że jest wirus i znowu format ! Mam powoli dosyć ciągłego instalowania w ostatnich 5 dniach 2 razy , czy wskazane jest żeby komputer był bez zabezpieczenia w antywira ?A po drugie ja wiem że nie , to jakie darmowe programy polecacie ?Co zainstalowac żeby w/w sytuacje nie były tak nagminne ?

(Duch) #2

komputer podłączony do internetu, który nie jest zabezpieczony conajmniej antywirem i firewallem jest jak kamikaze :rotfl:

te niby komunikaty o wirusach trzeba było wpierw sprawdzić, a nie od razu formata robić :wink: sprawdzić np. na forum :slight_smile:

z darmowych produktów to warte polecania są: Avast (antywirus) i Kerio (firewall) :!:

(Gutek) #3

Darmowe:

"full" wersje: czyli pełna ochrona

Antywirusy:

Avast! 4 Home Edition

BitDefender Free Edition

AntiVir Personal Edition

AVG Antyvirus Free Edition

(antywirus + firewall w jednym, darmowy przez rok)eTrust EZ Armor Security Suite

Ale jak wiemy darmowe nie są skuteczne jak płątne, polecam też od czasu do czasu przesaknowac kompa skanerami online - Scanery do wyboru

(Duch) #4

może dodam, że

to napewno nie jest

gdyż wersja free jest tylko skanerem na żądanie :!: wersja pozbawiona jest ochrony rezydentnej :!: :!: czyli taki antywirus "okazyjny" :lol:

(Proph3t) #5

No to korzystaj z Avasta i Spyware Spy & Destroy oby dwa darmowe i full versje tylko !Avasta trzeba najpierw zarejestrować ( za free).

A co do Firewalla to Kerio

(Ricardo20) #6

Dziekuje za rady , zainstalowałem avasta , kerio i jakos mam zaufanie do adaware . Moderatrom dziekuje za umieszczenie tematu we właściwym dla niego miejscu , brak doswiadczenia powoduje ,że często umieszczam posty w innym temacie niz powinien on byc , za co przepraszam i proszę o wyrozumiałośc .Pozdrawiam i dziękuje !

(Monczkin) #7

nic się nie stało - od tego tu jesteśmy

Pozdrawiam