Czy komputer spełnia wymagania systemowe gry

Powiedzmy że mamy grę Hearts of Iron III

http://www.camino.pl/gra-pc-hearts-of-i … 48744.html

Wymagania systemowe gry według tej strony to:

“Pentium 4 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 4 GB HDD”

Mam dwa komputery:

  1. desktopa Windows XP, 2 GB RAM, procesor 2,30 gigahertz AMD Athlon X2 Dual Core BE, karta grafiki NVIDIA GeForce 8600 GT -> dobrze rozumiem że zarówno procesor jak i karta graficzna są za słabe?

  2. netbook HP Pavilion dm1-3220ew - procesor AMD Dual-Core E-350, karta AMD Radeon HD 6310M -> Też nie pójdzie ??

Proszę o komentarze, bo nie wyznaje się na tych numerkach :wink:

Desktop jak najbardziej to pociągnie, laptop to nie wiem ale możliwe.

Tylko może okazać się że trzeba ustawić niższe detale :wink:

A co z tymi GHz w procesorze 2,3 < 3. Inna generacja procesorów ? Poza tym wydaje mi się że karta graficzna jest o numer mniejsza niż wymagania !?

Procesor jest taktowany niżej, alej jak sam zauważyłeś to całkiem inna generacja, no i ty masz dwa rdzenie (2x2300MHz) a nie jeden :wink:

Grafika to tutaj słabsze ogniwo, ale myślę że po zredukowaniu detali da radę.

Na starym laptopie z 8600M GT mogłem pograć w tytuły z 2010 więc nie powinno być problemu.

Procesor: Intel robiąc kolejne mocniejsze wersje Pentiaków IV jechał w GHz, nie w rzeczywistą wydajność zatem cała ich para szła w gwizdek. Spokojnie Twój Athlon jest potężniejszy od Pentiaka.

Karta graficzna: z tego co widzę różne podmioty podają różne wymagania, widzę głównie GF 6800, chociaż biorąc pod uwagę że silnik jest zapewne ten sam co w Europa Universalis 3 to strzelałbym że pójdzie nawet pod GF 7100 (kiedyś odpaliłem tą grę na integrze i chodziła całkiem sprawnie).

Z tego co widzę istnieje wersja demonstracyjna tej gry, najlepiej po prostu ją sprawdź.