Czy kopiowanie visty bez klucza jest legalne

Mój kolega ma viste. I oto moje pytanie. Jak by mi ją przegrał a nie dał klucza, bym miał ją wgraną na okres 30-dni i czy było by to legalne. :smiley:

tak wersja trial na 30 dni

Wersję 30 dniowa można spokojnie i legalnie przedłuzyc do 120 dni :wink:

niestety nie jest to legalne miałem ten sam problem chciałem zainstalować koledze vistę bez klucza na próbę i zadzwoniłem do Microsoftu powiedziano mi że jest to teoretycznie możliwe ale jest to nielegalne i nie chciano ze mną więcej na ten temat rozmawiać

Heh, bo to jest chyba troszkę tak, że miła z natury pani z drugiej strony kabla powiedziała by Ci “weź że skopiuj i nie zawracaj mi tyłka” ale nie może, bo taka jej rola i do tego jest nagrywana przez siłę zwierzchnią. Licencja zabrania kopiowania i udostępniania nośnika innym, ale myślę że jak kolega chce sprawdzić czy mu Vista pójdzie, i nie chce kupić żeby później wywalić do kosza to pożycz mu swoją kopię zapasową;) Przypuszczam, że MS nie po to pozwolił na 30 dni bez klucza, by stosował to tylko ten kto system już zakupił, ale mogę się mylić. Czasem mam wrażenie że sam Microsoft nie jest pewny czy ten system wyszedł już z fazy beta. Przypuszczam też, że ta wygoda braku klucza zniknie wraz z serwice packiem, wtedy będzie po kłopocie. Zawsze to też lepsze niż ssanie pirata z sieci czy kupno na bazarze.

Nie wolno pożyczać programu. Jeżeli MS myśli, że nic nie stanie się jak sąsiad pożyczy na próbę nośnik, to pewnie zawarłby to w Licencji lub też wydałby jakiś komunikat przyzwalający na taki ruch.

Jest to nielegalne

Nielegalne, ale powiedzmy sobie szczerze - co mu się stanie? Jeżeli przez 30 dni będzie używał (jako wersji trial) to nie ma w tym niczego złego. Również kiedyś tak robiłem.

Zupełnie luźne dywagacje - stąd, na dalsze rozważania zapraszam do działu - Na luzie