Czy ktoś mi się podłączył pod WiFi?

Witam, 

mam podejrzenie, że jakiś sąsiad włamuje się do mojej sieci. Za,instalwoałem NetCut’a  i oprócz trzech adresów (screenshot) pojawił się jeszcze jeden z całkiem innym ip zaczynającym się 8x.xx… z chello. Zakładam, że to właśnie ktoś się podłączył.

Mam do sieci podłączony główny komputer (kablem) oraz laptop.

Czy to co wyświetla program to są właśnie moje sieci + router.

Dziękuje

Bartek

 

Untitled-1.thumb.jpg.2874f3356bcf1cde19a

NIe widać załącznika. Wrzuć na postimage.org

Screenshot nie działa. Sprawdź w configu routera aktualnie podłączonych użytkowników. Tam też powinna być opcja zablokowania użytkownika

Zainstaluj taki mały programik tzw. SoftPerfect WiFi Guard:

Szybko namierzysz “gościa”, poznasz jego adres IP oraz MAC, skasujesz go…

W opcjach – Ustawienia możesz ustawić skanowanie na jaki chcesz czas.

A ten całkiem inny adres IP nie został Tobie przydzielony przez dostawcę internetu?

ADR1991

Mam stałe ip, to ip było całkiem inne zaczynające się  8…

Nie mogę znaleźć, żadnych logów NetCuta lub czegoś co pozwoli mi sprawdzić jaki numer ip wywaliłem. Wie może ktoś czy jest taka możliwość?

XMan

Dzięki, fajny programik. Tylko jak go już usunąłem to nic już nie sprawdzę :slight_smile:

 

Wynika z tego, że ktoś podłączył się pod moje wifi. Co może uzyskać w ten sposób oprócz darmowego internetu?

 

Gdyby podłączył się pod Twoje wi-fi, to dostałby adres z Twojej puli adresowej, więc na pewno nie zaczynałby się od 8. Od 8, z tego co pamiętam, bo od kilku lat nie korzystam z usług UPC, to zaczynają się ich adresy.

Hmm… to w takim razie albo ktoś dostał możliwość podłączenia do routera poprzez usługę upc free, albo włamał się do routera z innego IP. Jak można to sprawdzić?

W logach routera (o ile takie są).