Czy ktos mi sie wlamal do kompa?

Witam

Mam pewien problem. Ktos podeslal mi linka na czaterii, niby ze zdjeciem. Po kliknieciu okazalo sie ze nic w nim nie ma . Po tym zdarzeniu ta osoba znala moj IP komputera. Dodatkowo znala moj system operacyjny oraz przegladarke (choc podala bledna bo ja uzywam chrome a podala explorera). Dodatkowo podala mi z jakiego routera korzystam , co mi sie wydalo bardzo dziwne. wiem ze istnieja strony, w ktorych na wejsciu podawane jest IP, jaka mamy przegladarke i system. Ale zeby podawac typ routera? Az tak to chyba strony dokladnych danych nie podaja. Czy ta osoba mogla mi sie wlamac do kompa czy po prostu ma dane ze spreparowanej strony? Czy ktos mogl w inny sposob zobaczyc dane mojego kompa? Bo chyba wchodzac na te stronę nie sciagnalem zadnego trojana/wirusa etc?

Czy moge w jakis sposob sie zabezpieczyc (mam antywirusa i firewalla), zeby ktos nie narobil mi klopotow? Dzieki za odpowiedzi i rady

Możesz. Naczelna i złota zasada: nie klikaj bez zastanowienia we wszystko co się nawinie, a jeśli już musisz to korzystaj na co dzień z konta o obniżonych uprawnieniach.