Czy ktoś spotkał się z tą płyta?

Znajoma ma taką płytę:

http://www.kobian.com/products.php?productid=73

i taki oto problem:

wybrałem się do niej żeby zrobić, format, posprzatać na dysku i postawć nowy system. Komp botuje się do C, otóż gdy chciałem wejść do BIOSu i przestawić go do cd okazało się że jest to niemożliwe. Przy starcie płyta wogóle nie wyświetla komunikatu “Hit DEL if you want to run setup”

waliłem w ten del jak głupi, w F1 i pozostałe też i kicha, nie wpuściła mnie. Czy ktoś miał z tą płytą do czynienia, czy wie co może być powodem i jak wleżć do tego biosu?

Proszę o pomoć i z góry dziękuję.

Marco

Nie wiem czy to to,ale ma ona klawiature multimedialną?? Jak tak to przed wejściem w bios wyłącz dodatkowe funkcje klawiatury. Powinien być taki klawisz.

klawiatura zwykła

Pod usb czy ps2?

A czy klawiatura w ogóle działa? Jeśli tak próbuj innych klawiszy np. F10, może F5.

Coś jednak może się wyświetla, może jest jaiś ekran, który należy likwidować klawiszem TAB

Czy klawisz Break (Pause) zatrzymuje sprawdzanie i ładownie urządzeń

:okulary:

Jak klawiatura działa to czytaj dokładnie komunikaty przy starcie.

Nieraz płyty reagują dopiero po wyświetleniu danej opcji.

Setup ,F2,F1.Del

Spokojnie posprawdzaj i czytaj nie wciskaj od razu klawisz DEL tylko najpierw poczytaj komunikaty przy starcie.

Podepnij klawiature PS2, jak masz USB na czas wejścia do biosu.

Klawiatura działa i jest podpięta na PS2, kombinacje klawiszy o których piszecie sprawdziłem już wczesniej i nic z tego dlatego pytam. Żadne komunikaty się nie wyświetlają, po zliczeniu pamięci przechodzi odrazu do ładowania systemu z C. Komp był kiedyś u naprawy i przez ok. dwa lata chodził normalnie, teraz się trochę zasyfił i chciałem go formatować i stawiać od nowa. Być może serwis założył mu hasło na Bios (ale po co?) lecz nie wiem jak to obejść. Jeśli macie jakieś pomysły to proszę.

Pozdrawiam

Marco

tez mialem kiedys taki problem

sprobuj odpalic kompa z jakiejs dyskietki botujacej moze bedziesz mial to szczescie ze najpierw zczyta dyskietke a nie dysk

Jak byłoby hasło to i tak miałbyś okno do jegop wpisania.

Spróbuj zresetowć BIOS zworką, na płycie często JP4 opisany: Clear CMOS Memory.

Połączenie Pinu 1-2 resetuje ustawienia, ponownie zakładasz zworkę na pin 2-3 i zobaczysz czy coś pomoże.

Lub przez wyjęcie baterii na około 30 min. czasem jest to krótsze czas czasem dłuższy, zależy od płyty.

:okulary: